Pandeminin dünyayı evde kalmaya zorlamasının ardından iki yıl geçti. Bu nedenle, artık evden çıkmaya istekli olmamız şaşırtıcı değil. Evde kalma kısıtlamalarının gevşetilmesiyle birlikte dışarı çıkma, özel gün kıyafetleri ve yapılacaklara yönelik Google Arama ilgisi artmaya devam ediyor. Artık evdeki konfor alanımızdan çıkmaya ve yeni deneyimler yaşamaya hazırız.

Sosyal hayatlarımıza yeniden başlıyoruz

Yapılacaklar ve gidilecek yerler söz konusu olduğunda, çeşitli seçeneklerden ilham almak istiyoruz. Sosyalleşirken yemek yiyeceğimiz en iyi yerleri arıyoruz. Örneğin, Türkiye’de “kahvaltı mekanları” için arama ilgisi %725 ve İtalya’da “dove mangiare” (“yemek yenecek yerler”) için arama ilgisi %240 oranında artış gösterdi.

2022’de çok sayıda düğün töreni yapılacağı için birçok kullanıcının çok sayıda özel gün için plan yapması gerekiyor. Bu nedenle, İspanya’da “invitada boda verano” (“yaz düğünü daveti”) ve Belçika’da “feestkleding dames” (“kadın parti kıyafetleri”) için arama ilgisinin %400 oranında artması şaşırtıcı değil.

“>

Pazarlamacılar için önerilen eylem: Talep bulmak

Pazarlamacılar sosyal aktivite, özel gün kıyafetleri ve önemli etkinliklere yönelik tüketici talebindeki değişikliklere hızla uyum sağlamalı. Otomatik çözümler, daha hızlı uyum sağlama konusunda yardımcı olabilir. Örneğin geniş eşleme, pazarlamacıların yüzlerce ayrı anahtar kelimeyi manuel olarak girmeden çok sayıda arama terimini hızla kapsamalarını sağlar. Bu durum, potansiyel müşteriler belirli bir anahtar kelimenin bir varyasyonunu veya ilgili konuları ararken reklamların otomatik olarak gösterileceği anlamına gelir.

Bu makale, 2022’nin en son Google Arama trendleri hakkında ayrıntılı bilgi sunmayı amaçlayan ve dört bölümden oluşan bir serinin parçasıdır. Şu başlıkları inceleyin:Sağlıklı denge“,Para önemlidir” veyaSeyahat planlaması“.


Emre KOZAN ® sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir Cevap Yazın