milyonlarca izleyicisi ve fanatiği olan sansasyonel tv dizisi lost’un, gelecek seneden itibaren bilgisayar oyunu piyasasına gireceği duyuruldu.
touchstone television şirketinden, 2006 mayısında, lost’u oyun olarak geliştirebilmek için gerekli hakları satın alan oyun firması ubisoft, oyun hakkında yaklaşık bir yıl ön çalışma yaptıklarını ve oyunun demosunun hazır olduğunu bildirdi.

başta dizinin yönetmeni j.j. abrams olmak üzere touchstone television yetkilileri, oyunun demosunu gördüklerini ve oyuna hayran kaldıklarını ifade ettiler. ubisoft, oyunun türü veya oynanış biçimi hakkında açıklama yapmasa da, ubisoft lisans yönetmeni pascal bonnet, lost oyununun daha gerçekçi olması için dizide oynayan oyuncularla anlaşma imzalamayı planladıklarını açıkladı. yapılan anlaşmanın “uzun soluklu” bir anlaşma olduğunu söyleyen bonnet, oyunun (veya oyunların) senaryosunda, j.j. abrams ile senaristler damon lindelof ve jeffrey lieber’in bizzat görev alacağını da belirtti.

lost’un yaratıcıları damon lindelof ve carlton cruse, lost oyununun, pc, ps3 ve xbox 360 için geliştirilecek olan versiyonlarıyla ilgili yapılan çalışmaların, önümüzdeki seneden itibaren şekil alacağını açıkladılar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz