Lazer epilasyon bu günlerde herkesin dudaklarında. İyi bir sebep için. Dışarıdaki iki uzun vadeli tüy azaltma yönteminden biridir. Ve bu ikisinin en ucuzudur. Lazer epilasyon herkesi konuşturur. Gittikçe daha yaygın hale gelen bir prosedürdür. Lazer epilasyon işi gelişiyor, insanlar yatırım yapmaya giderek daha istekli oluyor, prosedüre olan güven de artıyor. Ancak lazer epilasyon hala yangın gibi yayılmaya devam eden birçok yanlış anlamanın kurbanı. Bu nedenle bugün lazer epilasyonla ilgili bazı gerçekleri açıklamak için buradayız.

Lazer Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Gerçek

Aslına bakarsanız, lazer epilasyon düşünüyorsanız, araştırma yapmanızda fayda var. Tıbbi bir işlem olarak değil, kozmetik bir işlem olarak görülse de, normal epilasyon yöntemlerinden daha fazla etkisi vardır. Hazır gelmişken buraya küçük bir hatırlatma yapalım. Hem ağda hem de tıraş olmak kulağa daha kolay gelse de uzun vadede lazer epilasyon kadar kullanışlı ve verimli değillerdir. Ağdanın olumsuz yan etkileri olabileceğini zaten çok iyi biliyoruz.

1. Lazer epilasyon ağrılı değildir
Lazer epilasyon konusunda etrafta dolaşan en büyük yanılgı bu olsa gerek. Belki de elektroliz ve ağda gibi diğer epilasyon yöntemleri ağrılı olduğu için. Böylece dernek tarafından lazer epilasyon da olur mu? Rahatlayabilirsiniz, öyle olmadığını garanti ediyoruz! Lazer epilasyon aslında çok tolere edilebilir ve bazıları tedaviyi ağrısız olarak tanımlayacaktır. Bazı hastaların rahatsızlık yaşaması mümkündür. Nitekim lazer epilasyon sırasında hissedilen his, kıstırma hissidir.

2. Tüm cilt tonlarında çalışır
Lazer epilasyon gerçeklerimizin sizin için çürüteceği bir başka büyük yanılgı. Lazer epilasyon, foliküle ulaşmak için kıldaki pigmentleri hedef alacak bir ışık huzmesi kullanır. İkincisi üzerinde güçlü hasar, daha fazla saç büyümesini durduracaktır. Lazer, çoğunlukla cilt ve saç arasındaki kontrat nedeniyle kıldaki pigmenti hedefleyebilir. Nitekim lazer epilasyon için ideal adaylar açık tenli ve koyu renkli tüylere sahiptir. Böylece koyu tenli ve koyu saçlı bir hasta bu kontrastı göstermez. Sonuç olarak, uzun bir süre beyaz olmayan insanlara lazer epilasyon yaptırmaları tavsiye edilmedi.

Gerçekten de, bu kontrast eksikliği nedeniyle, lazer ciltteki melanini hedefleyebilir, bu da koyu tenlerin yanmaya ve korkmaya daha yatkın olduğu anlamına gelir. Ancak, modern teknoloji tüm bunları değiştirdi. Nd:YAG lazer kullanan yeni makineler, koyu ten üzerinde hem güvenli hem de etkili bir dalga boyuna sahiptir. Gerçekten de, bu tür dalga boyları doğrudan dermise gittikleri için derideki melanin tarafından emilmez. Böylece lazer epilasyon tüm cilt tenlerinde ve tonlarında çalışır.

4. Bazı ilaçları bırakmanız gerekiyor
Lazer epilasyon ağrılı bir süreç olmasa da, her hastanın kişisel ağrı tolerans düzeyine bağlı olarak yine de bir miktar ağrı olabilir, bazı ilaçlar da karışıma girebilir. Bazı ilaçlar foto-duyarlılığı artırırken, bazıları topikaldir. Işığa duyarlı ilaçlar, UV ışığına tepki vermelerine neden olan foto-reaktif maddeler içeren kimyasal bileşikler içerir. Öte yandan, ağızdan alınan ilaçlar sonuçlarınızı olumsuz etkileyebilir.

Antibiyotikler ışığa duyarlı ilaçlara iyi bir örnektir. Bir seansa gitmeden önce tedavinizin son gününden sonra on ila on beş gün beklemeniz gerekir. Işığa duyarlı ilaçlar arasında antibiyotikler, retinoidler, antidepresanlar, alerji ilaçları, kolesterol ilaçları ve diğerleri bulunur (buradaki listeye bakın). Bir hasta Roaccutane tedavisi (veya izotretinoin içeren herhangi bir şey) alıyorsa, tedavisini yapmadan önce en az altı ay beklemesi gerekir, çünkü ikisinin kombinasyonu uzun süreli iyileşmeye ve yara izine neden olabilir.

5. Sabırlı olmalısınız
Lazer epilasyon bir taahhüttür. Onun yanında bir seansa gelmeniz için. Bu, bir çocuktaki onun saçını yanı sıra onun bireye özgü olan saç yetiştirmeden büyümedir. Lazer epilasyon, kıl folikülle birleştiğinde olduğu için sadece büyümenin anagenındaki kılları hedefleyebilir. Ne yazık ki, tüm saçlarınızın sadece’si herhangi bir zamanda bu aşamadadır. Sonuç olarak, lazer her seansta saçınızın yalnızca %20’sine kadarını hedefleyebilirim.

Aynı zamanda, ilk seanstan sonralar sihirli bir şekilde boşaltmaz ya da sağlıksız. İlk sizden sonra, gözde olan folikülleri kullanımdan kullanım için için son iki üç hafta sürer. Saçların düzgün bir şekilde ortaya çıkması için onun seansından günına kadar tıraştan kaçının. Tedavinizde daha fazla yaşayacaksınız. Ayrıca, önceden ayarlayabileceğinizi yapacaksınız.

6. Bronzlaşmayı bırakmalısınız
Lazer epilasyona başlamak için en iyi zaman, çok basit bir nedenden dolayı sonbaharın başlangıcıdır: Vücudunuzu güneşe maruz bırakma şansınız büyük ölçüde azalır. Sonbahar aynı zamanda herkesin işine döndüğü ve günlük iş kıyafetleri için mayolarını bıraktığı yaz tatillerinin sonunu da işaret ediyor. Böylece birkaç ay öncesinden aldığınız bronzluk kendiliğinden kaybolacaktır. Ve ihtiyacın olan da bu. Tan, cilt tonunuzu değiştirir ve bu da lazer ayarlarını ve verimini bozabilir. Ayrıca cildinizin ışığa duyarlılığını arttırdı.

Çıkması iki hafta süren bronzluğun ötesinde, güneşe çok fazla maruz kalmak, lazer epilasyonla karıştırılmaması gereken güneş yanıklarına neden olabilir. Bu nedenle seanstan en az iki hafta önce ve iki hafta sonra da doğrudan güneş ışığından kaçınmalısınız. Güneşte olsanız da olmasanız da en azından SPF 30 içeren çok güçlü bir UV güneş kremi uyguladığınızdan emin olun. Benzer şekilde, bronzlaşma yataklarından, kendi kendine bronzlaştırıcılardan ve diğer bronzlaşma kremlerinden veya yöntemlerinden uzak durun.

7. Randevunuzdan önce tıraş olmalısınız
Her hastanın lazer epilasyon seansından önce tıraş olmasının neden önemli olduğuna dair eksiksiz bir makale yazdık. Yine de buraya küçük bir hatırlatma bırakalım. Her şeyden önce, önemli lazer epilasyon gerçeklerinden biridir. Lazerin hedeflediği kıl değil, kıl pigmentidir. Bahsedilen pigment, saçın uçtan uca, foliküle bağlanan köküne kadar tüm uzunluğu boyunca mevcuttur. Lazer, daha fazla büyümeyi önlemek için foliküle ısıyla yeterince zarar vermeyi amaçlar.

8. Koparamaz veya ağda yapamazsınız
Lazer epilasyon seanslar arasında tıraş ile kombine edilebilir. Ancak diğer epilasyon yöntemleriyle birlikte, özellikle de kılları kökten tamamen alan yöntemler ile birlikte yapılamaz. Hem ağda hem de koparma, tüm tüyleri uçtan köke kadar alacaktır. Böylece folikülün içine ısıyı aktaracak hiçbir şey bağlı olmayacaktır. Ayrıca, tamamen hedeflenecek bir şey olmayacak.

Ağdanın yanı sıra koparma ve ağda, lazer epilasyon sürecini engeller. Ağartma, saç için pigmenti kaldırır. Artık bildiğiniz gibi lazer epilasyon melaninsiz kıllarda etkili değildir. Seanslar arasında tüylerinizi almak istiyorsanız, tıraş yoluna gidin. Tüyler cildin yüzeyinde şirin bir şekilde düzdür ve kök hala foliküle yapışıktır ve derinin altında lazer tarafından hedeflenecek kadar tüy bulunur.

Saç temiz tıraşlı değilse, ışık darbesi tüm saçı ısıtacaktır. Işının saçı ve etrafındaki cildi yakması muhtemeldir. Ayrıca, uzun bir saç çok fazla ısı emecek ve daha azı foliküllere aktarılacaktır. Sonuç olarak, uzun saç işlemin etkinliğini azaltır. Lazer epilasyonun eskisinden daha uygun fiyatlı olmasına rağmen, bazı ekstra seanslara katlanmak zorunda kalacak olan yine de cüzdanınız olduğunu unutmayın.

9. Daha fazla fayda olarak lazer epilasyon
Ağda ve traş olmanın, dur demenize neden olacak pek çok iyi bilinen olumsuz yan etkisi vardır. Bununla birlikte, tıraş bıçağı kesikleri ve batık saç, muhtemelen kadınların bildiği bu yan etkilerden en büyük ikisidir. Ağda, büyümenin karşı tarafındaki tüyleri alacaktır. Saç daha zayıf büyür ve cildin altında sıkışıp kalarak potansiyel olarak kıvrılabilir. Ayrıca batık saç ve enfeksiyon arasında sadece küçük bir adım vardır. Lazer epilasyon, batık tüylerin önlenmesine gerçekten yardımcı olabilir. Saç büyümesini engellemek için foliküllere zarar verdiği için batık tüyleri de azaltır. İçeride olamazlar, saç yok. Ağda ve tıraş da cildi gerçekten tahriş edebilir, bu nedenle pürüzsüz cildin ötesinde, lazer epilasyon ciltteki tahrişi azaltır. Diğer epilasyon yöntemlerinde karşılaştığınız tüm problemler lazer epilasyon ile çözülmüş gibi görünüyor.

10. Sonrasında spor salonuna gidemezsiniz
10 lazer epilasyon gerçeğimizin sonuncusu ama en az değil, birçok hastayı memnun edebilecek bir gerçek. Spor salonu harika ama spor salonuna gitmemek de harika. Bununla birlikte, bu öneri yalnızca seansınızdan sonraki yirmi dört saat için geçerli olduğundan, hızlı bir şekilde kutlama yapmayın. Bunun nedeni, lazerin ısısının yirmi dört saat cildinizde kalmasıdır. Bu nedenle, egzersiz yapmak, sıcak duşlar vb. gibi cildinize fazladan ısı getirebilecek aktivitelerden kaçınmanız gerekir. Aksi takdirde, bakterilerin çoğalması ve size lekeler vermesi için hoş bir sıcak ortam oluşturma riskiyle karşı karşıya kalırsınız. .

İlk randevunuzu almadan önce bilmeniz gereken 10 lazer epilasyon gerçeği. Lazer epilasyon demokratikleşir ve daha ekonomiktir. Yine de, bir karar vermeden önce biraz araştırma gerektiriyor. Tereddüt ediyorsanız ve hala sorularınızın yanıtlarına ihtiyacınız varsa, bir lazer teknisyeninden ücretsiz danışmanlık randevusu da alabilirsiniz. Tüm sorularınızı yanıtlayabilecek ve tedaviniz için bir eylem planı önerebileceklerdir.


Emre KOZAN ® sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir Cevap Yazın