Uyarıcı (Gerçek) Rüyalar Akademisyen Behterev’ın tanımına göre; rüya, geçmiş olayların günümüzle olan uyuşumudur. Sigmund Freud’a göre de rüya; uyku sırasında, kişinin bilinçaltındaki düşüncelerinin, özlemlerinin ya da isteklerinin bir film şeridi gibi göz önünden geçmesidir. Yalnız anlatmak istediğimiz olguyu yansıtmadığı için bu tanımlar bize pek uymamakta. Çünkü anlatılacaklar gelecekle ilgilidir. Bu durumda bilim, gelecekle ilgili olmadığını, olanların da bir tesadüf olduğunu söylemektedir. Tarihe bir göz atalım. Jül Sezar’ın eşi Calpurnia kocasının bir sonraki gün öleceğini görmüş, uyarmaya çalışmıştır. Ancak tüm bunları duyan Brütüs bu hikayeye gülmüş, Sezar’ı da yanında götürmüştür. Hikayenin sonu bellidir…
Roma imparatoru Markianos rüyasında Atilla’nın kılıcının kırıldığını görmüş, tam da o gece Atilla ölmüştür.

Titanik gemisinin felaketi ile ilgili de benzer olaylar yaşanmıştır. 18 yolcu ifade edemedikleri önsezilerinden ötürü biletlerini iade etmişlerdir. Bazı yolcular ve yakınları yaşanacak olan trajediyi rüyalarında görmüş, birisinin eşi batan gemiyi bile çizmiştir.
1898 yılında Amerikalı yazar ve periskop mucidi Morgan Robertson, 1912 yılında gerçekleşen Titanik faciasından sonra çok konuşulan “Nafile/Titan Kazası” (“Futility”) romanını yazmıştır. Romanda Titan gemisinin felaketi gösterilmekte olup, birçok yönüyle Titanik olayına benzer olduğu tespit edilmiştir (rakamlar bile çok yakın!).

Dmitriy Mendeleyev kimyasal elementlerin periyodik cetvelini, Tomas Edison elektrik ampülünü, Niels Bohr atom modelini, Aleksandr Fleming penisilinin formülünü rüyalarında görmüşlerdir. Abraham Lincoln, rüyasında matem salonu ve bir tabut görmüş, tabuta yaklaşmış ve tabutun başında nöbet tutan askere ölenin kim olduğunu sormuştur. Asker de, ölenin cumhurbaşkanı olduğunu ve öldürüldüğünü söylemiştir. Lincoln bu rüyayı, vurulmasından birkaç gün öncesinde görmüş ve yakınlarına anlatmıştır.
Sanırım, bu tür örnekleri siz de devam ettirebilirsiniz.

\
Fransız araştırmacısı Flammarion Camille, “Uyarıcı Rüyalar ve Geleceği Görme” adlı kitabında birçok uyarıcı rüyayı derlemiş ve onların açıklamasını da aşağıdaki şekilde yapmıştır: “Gelecekte yaşanacak olayları yansıtan rüya fenomeninin, kesin ve tartışılmaz bir olgu olduğunu iddia etmekteyim. Biz psişik ve akılcı iç duygularımızla gözsüz görme ve kulaksız duyma yeteneğine sahibiz. Ruhun iç gözü sadece uzun mesafelerde olup bitenleri değil, gelecekte olacakları da görebilmektedir. Gelecek, nedenlerle koşullandırılmış bir şekilde potansiyel olarak var olmaktadır”.
Uyarıcı (gerçek) rüyaları açıklamaya çalışanlar, tüm insanların şimdilik tam olarak tanımlanmamış bir biyo-alanda ortak bir üstbilinç sisteminde yaşadıklarını iddia etmektedirler. Söz konusu üstbilinç sistemi, geçmişin, şimdi’nin ve geleceğin aynı anda bulunduğu 0 noktadaki zaman sistemi olup, tüm insanlığın bilincini bir arada tutan küresel alan boyutudur. Dolayısıyla, her birey hem kendisinin, hem yakınlarının gelecek bilgilerine sahiptir. Ancak çoğunlukla bu bilgileri beyne göndermek, fizyolojik nedenlerden ötürü imkansız olmakta, bilgi tek yönlü aktarılmaktadır. Aksi olsaydı, dünya küresel tımarhaneye dönüşürdü. Olayın fizyolojik kökeni, sistemin bozulabileceğinin bir göstergesidir, örneğin, beyin hastalıkları, kafa travmaları, aşırı strese maruz kalma vs.. Bu tür “sapmalar”, kehanetçilerin ortaya çıkmasına neden olabilmekte, doktorlar içinse bu kehanetçiler, “ora”dan bilgi alan ve o bilgileri gerçek hayattakilerden ayırt edemez hale gelen tımarhane hastalarıdırlar. Ancak doktorlar bu “bağlantıları” ilaç tedavisi ile kesmeyi başarabilmektedirler.
Üstbilincimiz gelecek hakkındaki tüm bilgilere sahip olmasına rağmen, bilincimize ulaşamıyor (ya da ulaşmak istemiyor), bu yüzden en iyi durumda anlayamadığımız sinyaller alıyor, bunları da önsezi, 6.his olarak nitelendiriyor, bunların doğrultusunda kendimizi yönlendiriyoruz. Rüyada tüm dış bilgi alıcılarımız kapalı olduğundan, ikincil “ben”imizden ya da yakınlarımızın “ben”inden uyarı ve sinyaller alabiliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz