Reklam gücü ve öğe raporlama özelliklerinden yararlanarak reklam öğesi bileşenlerinizin performansını izleyin ve nelerin müşterilere hitap ettiğini öğrenin. Daha da detaylı analizler elde etmek amacıyla reklam öğelerini bire bir karşılaştırarak test etmek için mümkünse kampanya taslakları ve denemeleri kullanın.

  • En iyi performans gösteren öğelerin belirlenebilmesi ve sonuçların optimize edilebilmesi için yeni kampanyalara en az 3 hafta zaman tanıyın. Sıralaması “yetersiz” olan öğeleri değiştirin.
  • Öğeleri kademeli şekilde güncelleyerek performanstaki dalgalanmaları en aza indirin. Bir öğeyi kaldırmadan önce onun yerine koyacak başka bir öğeniz olduğundan emin olun.
  • Mevcut bir kampanyanın öğelerini eklerken veya kaldırırken sistemin optimizasyon yapmasına zaman tanımak için 2-3 hafta bekleyin.

Değişiklik yaparken unutmamanız gereken ipuçları…

  • Reklam grubu temalarının net olmasını sağlayın. Öğeler birçok farklı şekilde birleştirilebileceğinden harekete geçirici mesajınızın anlaşılır olması için her öğenin diğerleriyle alakalı olması gerekir.
  • Açıklama metninizin aynısı olan başlıklar ve CTA’nızla alakalı olmayan resim veya video öğeleri kullanmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz