Google Ads’de Reklam Öğelerine Dair En İyi Uygulamalar

Metin, resim ve video reklamlar kullanarak performans odaklı kampanyalarınızdan daha iyi sonuçlar alın.


Başlamak için Bir Bölüm Seçin:

Buradaki öneriler Google Ads’de yer alan arama ağı, Alışveriş, Discovery, uygulama, görüntülü reklam ağı ve işleme yönelik video kampanyaları ile yerel kampanyalar için geçerli. Başlamadan önce başarılı kampanyalar hazırlama rehberimize göz atmayı unutmayın.

Müşteriler, markalardan en önemli taleplerinin yararlılık olduğunu bildiriyor ve %78‘i, reklamlarda markaların günlük hayattaki faydalarının vurgulanması gerektiğini söylüyor.1

Her reklam deneyimi, kitlenizle bağlantı kurarken hem yararlı hem ilgi çekici olma fırsatı anlamına geliyor. Bu da reklam öğesi kalitesini kampanyanızın başarısı için en önemli unsur olmasa bile en önemlilerden biri haline getiriyor.

Net bir harekete geçirici mesaj (CTA), ilgi çekici bir reklam metni ve sürükleyici resim veya video öğeleri gibi iyi yapılandırılmış ve etkileyici öğeler sayesinde kampanyanızdan en iyi sonuçları alabilirsiniz.

Bunları yapmanıza yardımcı olmak amacıyla Google Ads için en faydalı reklam öğesi en iyi uygulamalarını tek bir kapsamlı rehberde topladık. Kampanyalarınızın performansını daha da artırmak amacıyla en iyi öğeleri bir araya getirebilmeniz için her reklam öğesi bileşenini ayrıntılı şekilde inceledik. Ayrıca, etkili reklam öğelerinin DNA’sını daha iyi anlamak amacıyla dünyanın önde gelen bazı markalarıyla birlikte çalışan şirket içi Creative Works ekibimizin analizlerinden de yararlandık.

Bu rehberi hem mevcut reklam stratejilerinizi optimize etmek hem de bir sonraki kampanyanız için etkili öğeler oluşturmak amacıyla kullanabilirsiniz.

Oluşturacağınız bir sonraki reklam öğesini sabırsızlıkla bekliyoruz.

Suzanne Pellican, VP

Google Ads User Experience


Emre KOZAN ® sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir Cevap Yazın