Google Ads Araştırma ve Analiz ekibi her ay, başlıca pazar trendlerini derinlemesine anlamak amacıyla, son zamanlarda yapılmış milyarlarca arama sorgusunu içeren veri kümelerini ve tüketici davranışlarını analiz ediyor.

Kullanıcılar yılın son çeyreği için plan yaparken, kısıtlamaların gevşetilmesiyle ilgili geçen yılın aynı döneminden daha iyimser düşünse de kalabalık etkinliklere ve koronavirüs delta varyantının potansiyel risklerine karşı temkinliler.

“Konserler”, “yakınımdaki canlı müzik etkinlikleri”, “stadyum oturma planı” ve “yakınımdaki otomobil gösterileri” aramalarının artmasıyla tüketicilerin kalabalık etkinliklere daha sıcak bakmaya başladığını gördük. “Yakınımda şu anda açık olan yerler”, “yakınımdaki yatak mağazaları”, “yakınımda 24 saat açık olan yerler” ve “yakınımda şu anda açık olan mağazalar” aramaları da tüketicilerin mağaza ve restoran içinde vakit geçirme konusunda giderek daha rahat olduğunun işaretçisi.

Süregelen bir belirsizlik olsa da “okul malzeme listesi”, “okul çantaları”, yakınımdaki üniforma mağazaları” ve “kumaş pantolon” aramalarıyla kullanıcılar okula ve ofise dönüşü planlıyor. “Yakınımdaki zumba kursları”, “sosyal izolasyon”, “mental sağlık farkındalık ayı” ve “kilo vermek için sağlıklı atıştırmalıklar” aramalarıyla sağlık ve sağlıklı yaşam alanlarına gösterilen ilgi devam ediyor.1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz