rabbim biz insanları ne için yaratmış bilmiyorum. hayvanlar ve bitkiler falan tamam belki bize hizmet falan ediyolar olabilirler. ama mesela ben o hamamböceği denilen zıkkımın ne akla hizmet yaratıldığına dair en ufak bi fikir taşımıyorum.

çok sevimli ultra hüber canayakın yaratıklarmış gibicesine bir de kanatları var uçabiliyorlar. ya ulan bana ver o kanadı. ben uçayım. ulaşım sorunlarıyla dünyanın mınakoymuş varlıklarız bi de bunu akıl et. hamam böceği; uçsa da hamam böceği uçmasa da. ama ben mesela kuş misali uçabilsem; toplu taşıma olmasa, araba olmasa, benzine zammı gelmiş siktiret ya falan diyebilsek, petrol için savaşlar olmasa ( evet böyle de toplumsal yaklaşımcı bi insanım) kış gelince güneye göç etsek, ekvatora uçabilsek fena mı olurdu yani. asi ve küfürbaz olmak istemiyorum bu biloomda yani sonuçta karşımıza aldıımız güç yarın hayatımızda olmadık aksiliklere sebiyet verebilir. madem çok biliyosun al sana benim güçlerim falan diyebilir hepimiz bir gün jim carrey olabiliriz. bende o güç olsa muhtemelen insanlığın sonunu getiririm. hiç gerek yok böyle şeylere.

ya yolda yürüyorum mesela yahut bahçede oturuyorum, bi bakıyorum tııpır tıpır tpır bi karaltı yerde, bi hızlı adımlar, bi cesur ama ürkek yol alma biçimi, nefes alsam aççak kanatları uçacak üstüme ondan sonra kendimi beyaz badanalı ıssız odaya kilitlemek zorunda kalıcam, kalkıp gitsem muhtemelen o benden önce gideceğim yere varıcak çnkü o bir orospucocuu.. derdimi anlatabiliyor muyum?

ve bu koca insanlık, insanlığın soyunu tüketecek silahlar yapmış, atom bombası icat etmiş, nasa falan gibi bilim orduları yaratmış bu mınakoduumun insanlığı, o götveren bilimadamları hala bu gereksiz yaratığı kökünden yokedicek bi sikim icat edememişler. hala gayet ilkel yollarla savaşıyoruz hamam böcekleriyle. hatta bazen savaşmaya mecalimiz bile olmuyor.

bir de insanın hayatı boyunca uyurken en az 3 5 hamamböceği yuttuğuna dair bi siktirik bilgi okumuştum bi yerde. o günden beri ağzım bantlı uyuyorum yemin ederim. antenine soktuumun böceği seni.
lanet olsun sana hamamböceği
hayatımdan bezdim hamamböceği


Emre KOZAN ® sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir Cevap Yazın