Çeviri ve Çeviri Programları Araçları – Google Çeviri, Yandex Translate – Google Translate Gibi Araçlar Yapay zekaya dayalı çeviri araçlarıdır. Süper Bilgisayar yada Süper Artificial intelligence ismini dahi verseniz, zeka yoksunu programlama ve yazılımdan uzak araçlar ancak bu kadar çeviri yapabilirdi.

Çeviri Programların temelinde girdiler ve bu girdilere dayalı çıktılar olması nedeni ile girdileri insan, çıktıları ise bilgisayar sunar, Kısaca ne girerseniz o çıkar,programın mantığı da budur aslında, sizler bir bilgisayarı kodlarken ne kodlarsanız, ne yapmasını isterseniz kısaca onu yapar.

Her şey buraya kadar açık ve net, ancak sıkı durun- 🙂 duramadınız, artık kendi kendini geliştirebilen bir işlemci geliyor, vs derken hindistan yarışı bir adım önde bitirdi. evet artık programlamaya yada bir Robota sizler bir şeyler girmek zorunda değilsiniz.

Çünkü nesnel ve görsel sistemleri okuyabilen ve bunu işlemciye gönderen yani öğrenebilen bir işlemci geliştirildi. Çeviri sistemine yansımasını da sabırsızlıkla bekliyoruz.


Emre KOZAN ® sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir Cevap Yazın