Google Ads Araştırma ve Analiz Ekibi, uzman tavsiyeleriyle bir kez daha karşınızda. Ekip her ay, başlıca pazar trendlerini derinlemesine anlamak amacıyla, son zamanlarda yapılmış milyarlarca arama sorgusunu içeren veri kümelerini ve tüketici davranışlarını analiz ediyor.

İşe geri dönme planları daha uygulanabilir hale geldikçe ofise geri dönmeye hazırlanan kullanıcıların “toplu taşıma durakları”, “iş yeri için yol tarifi”, işe gitme zamanı ve yakındaki otoparklar gibi aramalar yaptıklarını gördük. Ancak yüz yüze çalışmaya dönüş olmasına rağmen bazı kullanıcılar kredi, pasaport, kredi kartı başvuruları ve market alışverişi gibi kişisel işlerini internet üzerinden yapmaya devam ediyor.

Yükselen maliyetler, kullanıcıları “ücretsiz yapılacak şeyler”, “yakınımdaki ucuz benzin istasyonları”, “ucuz kiralık evler” gibi aramalara ve “yaşam maliyetinde artış” ile ilgili bilgilere yönlendirdi. Ayrıca, kullanıcılar Ukrayna’yla da ilgilenmeye devam ediyor, Ukraynalılara yardım sağlama ve bağış yapma yöntemlerini öğrenmek istiyorlar.1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz