dön bebeğim
birleşik arap emirlikleri’nin incisi dubai denince akla gelen ilk şeylerden biri kuşkusuz dünyanın en iyi otelleri arasında gösterilen 7 yıldızlı burj el arab’tır. görkemli, kusursuz, standartların sınırlarını zorlayan abidemsi bir gökdelendir burj el arab. balayı alternatiflerinin başında gelir, ölmeden önce gidilecek yerler listesinde üst sıralara oynar, dünyadaki cennettir vs vs.
dediğim gibi sınırları zorlayacak kadar muhteşem bir yapı olan burj el arab’a yeni bir kardeş geliyor. belki onun kadar mükemmel ötesi değil ama kendine has özellikleriyle dikkat çekmeyi başarıyor. neden mi bahsediyorum? tabi ki; 360 derece dönen, nick cooper imzalı time residences’dan. yapımcıları kendisini “adil yapı” olarak tanımlıyor. adil yapı çünkü; herkes manzarayı eşit olarak paylaşacak.

200 dairenin bulunacağı, 30 katlı time resindences 80 bin tonluk bir ağırlığa sahip olacak. güneş enerjisiyle çalışan 20 motor sayesinde saatte birkaç derece dönerek bir haftanın sonunda 360 derecelik açıyı tamamlamış olacak. böylece her daire sahibi binanın sahip olduğu manzaradan eşit miktarda yararlanmış olacak.

yapımı 2009 yılında tamamlanacak olan time residences’ın daire fiyatları henüz kesinleşmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz