Google’ın Global Pazar Analizleri ekibi yakın zamanda yapılan milyarlarca Google arama sorgusunu analiz ediyor ve bu sayede değişen tüketici davranışlarını ve ihtiyaçlarını ayrıcalıklı şekilde görebiliyoruz. Ekibimiz pazarlamacıların ekonomik belirsizliğin hakim olduğu şartlarda bilinçli bir şekilde hareket etmesine yardımcı olacak son analizleri topladı.

Geçen ay içinde arama sorguları tüketicilerin en önem verdiği şeyin, paralarının karşılığını en iyi şekilde almak olduğunu gösteriyor. Örneğin, birçok pazarda yaz seyahati devam ederken kullanıcılar uygun fiyata güzel deneyimler arıyor. Özellikle hosteller ve “son dakika uçuşları” ile ilgili bazı ilginç aramalar gördük.

Arama verileri ayrıca kullanıcıların evde zaman geçirirken “ulusal müze” ve “satışa çıkan biletler” gibi aramalarda görüldüğü gibi etkinlikler ve eğlenceli deneyimler aradığına işaret ediyor. Kullanıcıların “ücretsiz çocuk yemeği” ve “ücretsiz otopark” gibi diğer aramalarla düşük fiyatlı ve ücretsiz gezintiler bulmayı arzuladığını görüyoruz.

Değişen tüketici davranışlarını anlamanıza yardımcı olacak son arama analizlerini aşağıda bulabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here