0 yorum pirate 25 Aralık 2022 08:56

Wild Republic, Almanya yapımı bir dizi. 2021 yılı ilkbaharında MagentaTV isimli bir platformda yayınlanmış. ARTE, WDR, SWR ve ONE gibi kanal ve platformlarda da izleyici karşısına çıkmış dizi.

Arne Nolting (Barbarians), Jan Martin Scharf (Barbarians) ve Klaus Wolfertstetter, dizinin yaratıcıları konumunda. Jan Galli (Bad Banks) ve Peer Klehmet de yazar kadrosunda yer almaktalar. Markus Goller ve Lennart Ruff, dizinin yönetmenliğini üstlenmişler. Eric Bouley, Arnim Butzen, Nils Dünker, Irina Ignatiew, Sven Philipp, Christopher Sassenrath, Uwe Schott, Michael Schuld ve Jutta Schwarze ise yapımcı kadrosunu oluşturuyor.

Macera, gerilim ve suç draması ögelerini harmanlayan dizi 8 bölümden oluşuyor. Bölüm süreleri 46-52 dakika arasında değişiyor.

Lars Sellien (Franz Hartwig) (Der Pass) isimli genç bir siyasetçinin ön ayak olmasıyla bir pilot/deneysel uygulama hayata geçiriliyor genç suçlular için. Yakın dönemde suç işlemiş ve hüküm giymiş olan 10 genç, bu pilot uygulama kapsamında Alp Dağları’nın eteklerinde 8 hafta geçirmek üzere seçiliyorlar. 3+1 olmak üzere 4 sorumlu görevlinin refakatinde bir keşif gezisi/kamp şeklinde geçecek olan bu 8 haftalık süreçte söz konusu gençlerin rehabilite edilebileceği düşünülüyor.

Kulağa saçma gelen bu uygulama daha ilk geceden saçmalığını kanıtlıyor. Sorumlu görevlilerden biri öldürülüyor. Akabinde zan altında kalan ve tedirgin olan gençler bir başka sorumlu görevliyi rehin alarak kamp noktasından kaçıyorlar. Hikayemiz de bu noktada başlıyor.

*Hausen, Das Boot ve Dark gibi dizilerden anımsanabilecek Béla Gabor Lenz, soğukkanlı bir psikopat görüntüsü çizen Justin Bischoff karakterine hayat veriyor. Kaçma ve rehin alma girişimine liderlik eden kişi aynı zamanda kendisi.

*Rus asıllı aktris Emma Drogunova, gençler arasında en çok öne çıkan isimlerden biri olan Kim karakterine hayat veriyor. Sorumlu ebeveynlere sahip olmayan Kim, genç yaşta çalışmaya ve aynı zamanda engelli erkek kardeşiyle ilgilenmeye başlamış. Attila (Jeff Wilbusch) (Bad Banks, The Little Drummer Girl, Keep Breathing, The Calling) isimli beş para etmez bir adama gönlünü kaptırmış ve o adam sayesinde bir takım suçlara karışıp kendini burada bulmuş.

*Das Boot dizisinden anımsanabilecek Merlin Rose, gençler arasında öne çıkan bir diğer isim olan Ron karakterini canlandırıyor. Diğerlerine kıyasla daha dengeli, daha aklı başında bir genç olarak öne çıkıyor. Sebastian Albrecht (Ulrich Tukur) isimli zengin ve nüfuzlu bir babanın oğlu. Bu durum onda zıt bir tetikleme oluşturmuş ve politik bir aktivist olmuş Ron. Bir eylem sırasında işler beklenmedik bir şekilde gelişince de kendisini burada bulmuş.

*Unorthodox dizisinden anımsanabilecek Aaron Altaras, etrafındaki insanlarla dalga geçmeye meyilli olan ve öfke kontrol sorunları yaşayabilen Can karakterini canlandırıyor. Cinayetten birkaç saat önce maktul ile bir gerilme anı yaşamış olması sebebiyle en büyük cinayet şüphelisi konumunda kendisi.

*Camille Dombrowsky, uyuşturucu problemi yaşayan ve tam anlamıyla kendinde olduğu söylenemeyecek Jessica isimli bir genç kıza hayat veriyor.

*Maria Dragus, şu an için çok öne çıkmasa da grubun soğukkanlı, gizli psikopatı olmaya aday olan Lindi/Linda karakterini canlandırıyor.

*King of Stonks dizisinden anımsanabilecek Rouven David Israel, yüksek kilolu ve düşük özgüvenli bir genç olan Marvin karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Hiro (Anand Batbileg Chuluunbaatar) ve Steffi (Luna Jordan) ise hikayede daha arka planda kalan 2 genç konumunda.

*Rehin alınan sosyal hizmet görevlisi Rebecca rolünde Verena Altenberger‘i izliyoruz. Lars Sellien’in kız arkadaşı aynı zamanda kendisi.

*Wir Kinder vom Bahnhof Zoo dizisinden anımsanabilecek Gerhard Liebmann, cinayet davasına bakan polis memuru Arno Grasser karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Kadroda ayrıca Roland Silbernagl, Katja Lechthaler ve Katia Fellin gibi isimler mevcut.

Bölümlerin içerisinde normal zaman akışı devam ederken aralara serpiştirilen karakterlerin geçmiş hayatlarına ilişkin sahneler de bulunuyor. Ayrıca dizi, bölümlerinin isimlerini o bölümde bu açıdan öne çıkacak olan karakterin/karakterlerin isimlerinden alıyor.

Dizinin ilk 2 bölümünü izledim. İlerleyen bölümlerde düşüş yaşar mı bilemiyorum ama şu an için yeterli buldum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here