2 yorum aserat 27 Eylül 2022 08:58

Dijital platformların etkisiyle komedi dizilerindeki hızlı artış devam ediyor. Gibi, Ayak İşleri, 10 Bin Adım gibi nitelikli örneklerin başını çektiği furyaya beIN Connect de Var Bunlar‘la katıldı. 13 bölümlük ilk sezonunu yakın zamanda geride bırakan yapımı daha yakından tanımak isterseniz bekleriz.

KİMLİK BİLGİLERİ

Tür: Komedi
Sezon/Bölüm Sayısı: 1 sezon 13 bölüm
Süre: 17-25 dakika
Yönetmen: Arif Gökdeniz Uslu | Senaryo: Giray Altınok & Kerem Özdoğan
Platform: beIN Connect
Önemli Bağlantılar: Resmi Site – Twitter – Instagram

KONU

Her bölümde farklı hikayelerin işlendiği dizi, spor salonunda işletme müdürlüğü yapan Tufan (Giray Altınok) ve uluslararası bir şirkette çalışan Samet‘in (Kerem Özdoğan) içine düştüğü trajikomik olayları ekrana taşıyor. Tufan alaycılığı ve hazırcevaplığıyla öne çıkarken Samet ise daha takıntılı ve kompleksli bir karakter olarak göze çarpıyor.

Öte yandan bazı bölümlerde karşımıza çıkan ünlü konuklar arasında da Özgür Ozan, Kerimcan Kamal, Aslı Bekiroğlu, Burcu Gönder, Burak Topaloğlu, Toygan Avanoğlu, Mahir İpek ve Altan Erkekli yer alıyor.

Bölüm hikayeleri (beIN Connect’in sitesinden alınmıştır):


SON SÖZ

Dizi başlamadan önce aradaki benzerlikler nedeniyle Gibi‘nin çakması olduğunu düşünüp önyargıyla yaklaşmıştım fakat izledikten sonra ne kadar yanıldığımı anladım. Gibi, daha absürt ve sınırlı kitleye hitap eden bir mizahtan beslenirken Var Bunlar daha gerçekçi ve ana akıma yakın bir zeminden kendine has komedi anlayışını (“petibör yasası”nı unutmak ne mümkün) oluşturuyor. Giray Altınok ve Kerem Bozdoğan da uzun zamandır tanışık olmanın verdiği etkiyle güçlü ve samimi bir uyum oluşturmakta zorluk çekmiyor. Kısacası zekice diyalogları, tespitleri ve ilgi çekici hikayeleriyle ilerisi adına şimdiden ümit veren, yayınlandığı platformun etkisiyle muhtemelen büyük sükse yaratamayacak olsa da son dönemin kaliteli komedileri arasına adını hakkıyla yazdırabilen bir iş var karşımızda. İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=N8lSTpP1SJ4

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here