0 yorum pirate 10 Ocak 2023 08:15

Netflix’in Avusturya-Almanya ortak yapımı yeni dizisi Totenfrau (İngilizce adıyla Woman of the Dead), 5 Ocak’ta izleyici karşısına çıktı.

Gizem ve gerilim yüklü bir suç draması olan Totenfrau‘nun ilk sezonu 6 bölümden oluşmakta. 2. sezonunun olup olmayacağı henüz belli değil.

Totenfrau, Netflix’in dünya geneli yayın hakkını satın aldığı dizilerden biri. Avusturya’nın ORF 1 kanalında 7, 10 ve 14 Kasım 2022 tarihlerinde ikişer bölüm yayınlanarak sezonu tamamlamış.

Bernhard Aichner‘in 2014 yılında yayımlanan aynı isimli romanından uyarlanmış dizi. Benito Mueller, Wolfgang Mueller ve Barbara Stepansky, dizinin yaratıcıları konumunda. Nicolai Rohde, yönetmenliğini üstlenmiş. Benito-Wolfgang Mueller ikilisine Gerald Podgornig ve Thomas Hroch eşlik etmiş yapımcı koltuğunda.

Bölüm süreleri 45-50 dakika aralığında değişmekte.

Brunhilde Blum (Anna Maria Mühe) (Dogs of Berlin) isimli bir kadın var hikayemizin merkezinde. Bir cenaze evi işletiyor.

Mark (Maximilian Kraus) isimli polis memurluğu yapan bir kocası, buz hokeyi oynayan Nela (Emilia Pieske) isimli ergen bir kızı ve Tim (Lilian Rosskopf) isimli 10 yaşındaki oğlu ile birlikte karlı dağların eteklerinde kurulmuş küçük bir yerleşim yerinde sürdürdüğü normal bir hayatı var Blum’ın. Kayınpederi Karl (Hans-Uwe Bauer) da onlarla birlikte yaşıyor.

Cenaze evi, evlerinin bitişiğinde. Bhum’a cenaze işlerinde Reza (Yousef ‘Joe’ Sweid) (Baghdad Central) yardımcı oluyor. Suriyeli bir mülteci Reza. Mark, hırsızlık yaparken yakalamış onu geçmişte. Sonrasında hikayesini dinlemiş ve evine almış. Eşinin yanında da işe sokmuş.

Mark, bir sabah motosikletine atlayıp işe gitmek üzere yola çıkıyor. Bomboş yolda ana yola çıkar çıkmaz jeep tarzı bir araba aşırı hızlı bir şekilde ona çarpıyor ve Mark hayatını kaybediyor. Ona çarpan sürücü ise kaçıyor.

Polisten olayın araştırılması için gerekli çabayı göremeyen Blum, rahmetli kocasının tamir edilen motosikletine atlayarak yollara düşüyor ona çarpan aracı ve şoförünü bulmak üzere.

Blum’ın kafasını kurcalayan tek gizem bu değil. Kocasının kaza sabahı yaptığı şüpheli telefon görüşmesi, Mark’ın mesai arkadaşı Massimo‘dan (Felix Klare) öğrendiği Mark’ın aslında yıllık izinde olduğu bilgisi ve Mark’ın ceplerini karıştırırken bulduğu garibine giden birkaç küçük nesne derken eşinin kendisini aldatıyor olabileceğinden şüpheleniyor Blum.

Eşinin kendisinden gizlediği neler var? Ölümü bir kaza olmayabilir mi? Kaza değilse bu işin arkasında kim/kimler var? Bu küçük kasabada neler dönüyor?

Kadroda ayrıca Romina Küper, Robert Palfrader, Gregor Bloéb, Andrea Wenzl, Gerhard Liebmann (Wild Republic) ve Michou Friesz gibi isimler mevcut.

Dizinin ilk bölümünü izledim ve yeterli buldum. Hikayenin devamında olacak şeyleri merak eder vaziyetteyim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here