0 yorum pirate 20 Ekim 2022 08:21

Todos Mienten, geçtiğimiz yılın sonunda yayınlanan fragmanını izledikten sonra heyecanla izlemeyi beklediğim bir diziydi. Ama ne yazık ki 28 Ocak 2022 tarihinde yayınlanmış olan diziyi izleyebilme şansı yakalayamamıştım şu ana kadar. Hatta varlığı aklımdan bile çıkmışken nihayet rast geldim.

6 bölümden oluşan ve bölüm süreleri 43-62 dakika arasında değişen drama türündeki dizinin yaratıcısı ve yönetmeni Pau Freixas (Días de Navidad, Polseres Vermelles, Sé Quién Eres). Ona yazar masasında Clara Esparrach ve Ivan Mercadé; yapımcı koltuğunda ise Fran Araújo, Domingo Corral, Laura Fernández Brites ve Carlos Fernández gibi isimler eşlik etmişler.

Çekimleri Katalonya bölgesinde yapılan İspanyol yapımı dizimiz, Movistar+’ta yayınlandı. Sonrasında başka ülkelere de satışı yapılan gizem ve gerilim yüklü diziye You Shall Not Lie ve They All Lie gibi gibi İngilizce isimlerle de denk gelmek mümkün.

Sahil kenarında bulunan ve çok da büyük olmayan bir yerleşim yerindeyiz. Karakterlerimiz birbirlerinin hayatlarına farklı noktalardan bağlanmış durumda.

Macarena isminde lisede görev yapan bir öğretmen var hikayemizin merkezinde. Macarena’nın 18 yaşındaki Iván isimli bir öğrencisiyle olan cinsel ilişki videosunun internete sızmasıyla başlıyor her şey. Söz konusu olayın 3 gün sonrasından bir sahne ile açıyoruz diziyi. Macarena’nın bir akşam vaktinde söz konusu öğrencisini muhtemelen öldürdükten sonra telaşlı bir şekilde okuldaki bir etkinliğe yetişmeye çalıştığı bir sahne.

Macarena’nın bu ölümde payı ne? 3 gün içerisinde ikiliyi bu noktaya ne getirdi? İkilinin internete düşen ilişkisi tek seferlik bir şey miydi? Eğer öyle değilse ne kadar süredir devam ediyordu? Bu ilişki ne zaman ve nasıl başlamıştı? Bundan sonraki süreçte neler yaşanacak? Macarena ve Iván dışındakiler (arkadaşlar, aile fertleri) bu süreçten nasıl etkilenecekler?

Karakterlere, karakterler arası bağlara ve oyunculara değinelim şimdi de kısa kısa.

*Macarena karakterinde El Embarcadero ve Élite dizilerinden tanıdığımız Irene Arcos‘u izleme şansı elde ediyoruz.

*Skam España dizisinden anımsanabilecek Lucas Nabor, Iván karakterini canlandırıyor.

*Leonardo Sbaraglia, Macarena’nın kocası Néstor karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Carmen Arrufat, Maca-Néstor çiftinin 17-18 yaşlarındaki biricik kızları Natalia karakterini canlandırıyor.

*White Lines, Instinto ve Good Behavior dizilerinden tanıdığımız Juan Diego Botto, Maca’nın avukatlık yapan erkek kardeşi Sergio karakterine hayat veriyor.

*Bienvenidos a Edén dizisinden hatırlanabilecek Berta Castañé‘yi Sergio’nun biricik kızı Lucía karakteriyle izliyoruz. Lucía, aynı zamanda Iván’ın sevgilisi konumunda.

*Miren Ibarguren, Maca’nın en yakın arkadaşlarından biri olan Maite karakterini canlandırıyor. Maite, Lucía’nın annesi ve Sergio’nun aldattığı ve sonrasında boşandığı eski karısı. Bir polis memuru aynı zamanda Maite.

*Natalia Verbeke, Maca’nın en yakın arkadaşlarından biri olan Ana karakterine hayat veriyor. Maca’nın okulunda öğretmen ve aynı zamanda Iván’ın annesi.

*Las chicas del cable, Narcos: Mexico ve Santa Evita gibi dizilerden anımsanabilecek Ernesto Alterio, Ana’nın asabi kocası ve Iván’ın babası konumundaki Diego karakterini canlandırıyor.

*Sé Quién Eres dizisinden anımsanabilecek Eva Santolaria‘yı Maca’nın en yakın arkadaşlarından biri olan Yolanda karakteriyle izliyoruz. Natalia’nın vaftiz annesi aynı zamanda Yolanda.

*Jorge Bosch, Yolanda’nın kocası Arturo karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Lu Colomina ve Marc Balaguer, Yolanda-Arturo çiftinin çocukları Iris ve Óscar rolleriyle karşımıza çıkıyorlar. Iris, Natalia’nın en yakın arkadaşı. Óscar’ın ise platonik bir şekilde Lucía’ya aşık olduğu seziliyor.

*Kadroda ayrıca Amaia Salamanca (Bienvenidos a Edén, La embajada, Gran Hotel, Velvet) ve Francesc Ferrer gibi isimler mevcut.

Dizinin ilk bölümünü izledim ve beğendim. Irene Arcos’u izlemeyi özlemişim. Anlatım tarzıyla, sunumuyla, karakterler arasında kurduğu bağlarla hikayenin içine içine çektiği de bir gerçek. Umarım ilerleyen bölümler de bu ayarda devam etmiştir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here