Tim Burton

Beetle Juice, The Nightmare Before Christmas veya Big Fish’i hiç çevirmemiş olsa bile sırf Çılgın Marslılar’dan bile feci prim yapar.

the melancholy death of oyster boy Johnny Depp ile yakın bir arkadaşlığı vardır. Hatta şimdilerde yeni bir film yapıyorlar. Her filmi olaydır ama son Corpse Bride ‘ı seyrederken Nightmare Before Christmas tadını yakalayamadım.

Gerçeküstü filmleriyle ün yapmış bir yönetmendir.Aslında animasyon uzmanı olan Burton klasik sinemada da kendini ispatlamış bir kişidir.Senaryoları, sinematografi anlayışı ve müzkleriyle (Filmlerinin müziklerini genelde Amerikalı kompozitör Danny Elfman yapar)diğer yönetmenlerden hemen ayrılır.Son yıllarda patlama yaaşayan “alternatif” kültürle iyice popüler olması, acaba dejenere olur mu? sorusuyla bizi başbaşa bırakır.

Eskilerden pireler tellal iken batman filmini yönetti burton. o filmki en önce jack nikolson’ın adı ilkten yazdı sonra favori aktörlerimden biri olan michael keaton’ın adı yazdı. önce joker sonra batman’in adı yazar mı lan. yapılır mı lan bize bu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here