4 yorum pirate 02 Ekim 2022 08:35

‘Til Jail Do Us Part (İspanyolca adıyla: Armas de Mujer), 15 Eylül’de Peacock’ta izleyiciyle buluştu. Bu da fragmanı:

Amerikan yapımı bir dizi olan ‘Til Jail Do Us Part’ın dili, aralara serpiştirilmiş az sayıda basit İngilizce cümleleri saymazsak İspanyolca. 8 bölümden oluşan dizinin ilk bölümü 50, son bölümü 39, diğer bölümleri ise 43-45 dakika uzunluğunda.

José Luis Acosta, dizinin yaratıcısı konumunda. Ona yazar masasında Carlos Quintanilla eşlik etmiş. Enrique Begné ve Claudia Pedraza, yönetmenlik görevini üstlenmişler. Marcos Santana ve Mariana Iskandarani ise dizinin yapımcıları.

‘Til Jail Do Us Part, komedi-drama türünde bir dizi. Aksiyon, macera ve gerilim yüklü bir kara komedi olarak da lanse edilebilir.

Dizinin ABD yayıncısı Peacock olmakla birlikte Latin Amerika ülkelerinde 29 Eylül’de HBO Max aracılığıyla izleyiciyle buluşacağını anımsatalım.

Miami’de yaşayan, aslen Meksika ve Porto Riko gibi Latin Amerika ülkelerinden olan 4 yetişkin kadın bulunuyor hikayemizin merkezinde. Kocaları aracılığıyla tanışan bu 4 kadının arkadaş oldukları pek söylenemez ama bu saatten sonra birer yoldaş olmak zorundalar.

Ángela, Sofía, Viri ve Esme’nin kocaları Zuazo isimli bir suçlu için çeşitli işler (muhasebecilik, tetikçilik vb.) yapıyorlar. Viri’nin kızının Quinceanera (15. yaş) partisi için bir araya gelen çiftler partinin ardından evlerine dönmek üzere dağıldıktan sonra adamlar karılarının yanından apar topar alınarak tutuklanıyorlar polis tarafından. Polis, Zuazo’nun peşinde. Zuazo ise kendisinden 5 milyon dolar çalan bu 4 adamdan birinin.

Kocaları tutuklanınca Ángela, Sofía, Viri ve Esme için zor günler başlıyor. Zuazo’nun adamları para için peşlerine düşüyor. Huzurları ve can güvenlikleri kalmıyor. Birlikte hareket etmeye başlamaktan başka çareleri de. Elbette bu birlikte hareket etme durumunun başlarını daha fazla derde sokmayacağının bir garantisi yok.

Sofía – Viri – Ángela – Esme

Sofia, kırılgan bir Barbie bebek. Viri, bugüne kadar hiç çalışmamış 2 çocuk annesi tembel bir ev hanımı. Esme, sportif bir tip. Ángela ise bu zayıf grubun liderliğini devralmak için tek aday gibi gözüken kişi. Genç bir kızı var.

Ángela karakterine Ingobernable ve La Reina del Sur dizilerinden tanıdığımız Kate del Castillo hayat veriyor.

Sofía karakterinde Devious Maids, Grand Hotel, Without a Trace ve Fantasy Island gibi dizilerden tanıdığımız Roselyn Sanchez‘i izleme fırsatı yakalıyoruz.

Viri ve Esme rollerinde ise Betty en NY dizisinden anımsanabilecek Sylvia Saenz ve Jeirmarie Osorio‘yu izliyoruz.

Jessica Lindsey, operasyonun başındaki Daniela isimli polis dedektifini canlandırıyor. Geri kalan kadroya ise şura–lardan göz gezdirebilirsiniz.

Dizinin ilk bölümünü izledim ve yeterli buldum. Ana dörtlüden oluşan ekip de gayet izlenesi. İlerleyen bölümlerde düşüş yaşamış mıdır bilmiyorum ama şu haliyle bir şansı hak ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here