Hallmark Channel’ın yeni aile draması The Way Home, 15 Ocak’ta başladı.

Alexandra Clarke, Heather Conkie ve Marly Reed, bilim kurgu öğeleri içeren dizinin yaratıcıları konumundalar. Larry Grimaldi, Ani Kevork, Lauren MacKinlay, Hannah Pillemer, Fernando Szew, Arnie Zipursky, Chyler Leigh ve Andie MacDowell, bu üçlüye yapımcı koltuğunda eşlik etmişler. Grant Harvey ise dizinin yönetmenliğini üstlenmiş.

Sezon, 10 bölümden oluşacak.

The Way Home için bir eve dönüş ve bir ailenin 3 kuşaktan kadınlarının bir araya gelme hikayesi diyebiliriz. Bu hikayeye bir de zamanda yolculuk sosu ilave edilmiş elbette.

Kat, otuzlu yaşlarının sonlarında olan bir kadın. Bir süredir ayrı yaşadığı kocası Brady ile boşanmak üzere gerekli imzaları atmasının ardından 15 yaşındaki sorunlu ergen kızı Alice’i de yanına alıp 20 senedir ayak basmadığı memleketinin yolunu tutuyor.

Kanada’da bulunan Port Haven isimli, sahil kenarında bulunan bu küçük yerleşim yerinin ana geçim kaynağı çiftçilik. Port Haven’da Kat’i bekleyen tek aile ferdi ise annesi Del. Kat’in erkek kardeşi Jacob çok küçük yaşta vefat etmiş. Babası Colton da artık aramızda değil. Bu sebeptendir ki Kat için burası bir hüzün kaynağı. Yine bu nedenle uzun süredir buraya gelmeyi tercih etmemiş. Annesiyle de arası soğukmuş bunca senedir.

Kat ve Brady’nin ayrılık sürecine girmelerinin ardından Alice zıvanadan çıkmaya başlamış. Büyük şehirde Alice’i zapt etmenin kolay olmadığını düşünen Kat de çareyi Port Haven’a dönmekte buluyor. Boşanmanın ardından işini de kaybeden Kat, kendisi için de yeni bir başlangıca ihtiyaç duyuyor. Buranın dinginliğinde bir kitap yazmaya odaklanabileceğini düşünmekte ayrıca.

Port Haven’a gelmekten hiç hoşnut olmayan Alice’i çok geçmeden oraya bağlayacak bir doğaüstü olay meydana gelecek. Küçük bir göl zaman yolculuğu için bir araç ve Alice’in annesi Kat’i daha yakından tanıması ve daha iyi anlaması için bir fırsat olacak.

Alice karakterinde Sadie Laflamme-Snow‘u izliyoruz.

Kat karakterinde Supergirl, Grey’s Anatomy, Taxi Brooklyn ve Reunion dizilerinden tanıdığımız Chyler Leigh‘i izleme fırsatı yakalıyoruz.

Kat’in annesi Del karakterine Cedar Cove, Maid, Jane by Design ve Cuckoo gibi dizilere ek olarak Four Weddings and a Funeral, Green Card ve Groundhog Day gibi sinema filmlerinden yakinen tanıdığımız Andie MacDowell hayat veriyor.

*Kat’in 1999 yılındaki halini Alex Hook canlandırıyor.

*Kat’in babası Colton rolünde Slasher, Good Witch ve When Hope Calls gibi dizilerden anımsanabilecek Jefferson Brown‘ı izliyoruz. Alice, müziğe olan yeteneğini ondan almış.

*Kat’in çok sevdiği küçük erkek kardeşi Jacob rolünde Remy Smith karşımıza çıkıyor.

*Kat’in 1999 yılındaki en yakın arkadaşı Elliot rolünde David Webster‘ı izliyoruz. Karakterin günümüzdeki haline Versailles ve Awkward. dizilerinden anımsanabilecek Evan Williams hayat veriyor. O da Kat gibi evlenip boşanmış, bir süre kasaba dışında bir yerlerde yaşayıp geri dönmüş. Kasabadaki lisede öğretmenlik yapmakta.

*Spun Out, The Detail, Pretty Hard Cases ve Second Jen gibi dizilerden anımsanabilecek Al Mukadam, Kat’in eski kocası Brady karakterini canlandırıyor. Karakterin 1999 yılındaki halinde ise Siddharth karşımıza çıkacak.

*Heartland dizisinden anımsanabilecek Kataem O’Connor, Del’in çiftliğinde çalışan ve aynı zamanda Kat’in kasabada yeni başlayacağı lisede okuyan Spencer isimli bir gence hayat veriyor.

*Ali Prijono, Spencer’ın kız arkadaşı Zoey rolüyle karşımıza çıkıyor.

*Kadroda ayrıca Samora Smallwood, Nigel Whitmey ve Marnie McPhail gibi isimler mevcut.

Dizinin yayınlanan ilk bölümünü izledim ve yeterli buldum. Hem yıllar sonra eve geri dönüş temalı hikayeleri severim hem de bu tarzdaki zamanda yolculuk işlerini. 10 bölüm uzun kaçmaz bu hikaye için umarım.