0 yorum pirate 15 Ocak 2023 08:46

The Sins, BBC One’ın 2000 senesinde yayınladığı bir mini dizi. Kara komedi ve suç draması türlerini harmanlayan dizi, 7 bölümden oluşmakta. Bölüm süreleri 50-55 dakika civarında.

2001 yılında BAFTA Ödülleri’nde ‘En İyi Aktör’, ‘En İyi Aktris’ ve ‘En İyi Drama Dizisi’ kategorilerinde 3 adaylığı bulunan dizinin senaryosu William Ivory tarafından kaleme alınmış. Yönetmenliğini Sallie Aprahamian (3), David Yates (3) ve Simon Curtis (1) üstlenmiş. Jane Tranter ve Liza Marshall ise dizinin yapımcıları konumunda.

Len Green‘in (Pete Postlethwaite) 4.5 yıllık mahkumiyet süresi sona eriyor ve herkeste bir heyecan hakim. Eş, dost, esnaf ve mahallelilerden oluşan çok sayıda insan onun dönüşünü kutlamak üzere bir barda bir araya geliyorlar. Böyle bir ortamda emekliliğini açıklıyor Len Green ve başta ailesi olmak üzere herkesi şok edip büyük bir hayal kırıklığına uğratıyor.

Bir hırsız Len Green. Ekip işi olarak yapılan soygunlarda bir kaçış arabası şoförü olarak uzun yıllar hizmet vermiş sektörde ve bir efsane haline gelmiş. Birkaç defa yakalanıp hapse girmiş ve hayatının adil bir bölümünü parmaklıklar ardında geçirmiş.

Len, özgürlüğünün sıkça kısıtlandığı bu kısır döngüden fena halde sıkılmış durumda. Karısı ve 5 kızından uzak kaldığı onca yıl… Kızlarından dördü yetişkin. Sonuncusu Doleres (Billie Cook) ise son hapis cezasını çektiği sırada doğmuş ve babasını fiilen tanımamakta. Ayrıca yetişkin kızlarından biri hamile ve dede olmak üzere.

Bu işlerden arınmak, normal ve düzgün bir iş bulup çalışmak üzere yeni bir yola baş koyuyor Len. Önce normal bir şekilde iş aramayı deniyor ve nihayetinde emekli olmak niyetindeki amcası Irwin‘in (Frank Finlay) cenaze levazımatçılığı işini devralmaya karar veriyor amcasını kırmayarak.

Bunca senedir bolca paraya, lükse, statüye, saygıya ve ayrıcalıklara alışmış olan eşi Gloria (Geraldine James) ve kızları Faith (Claire Rushbrook), Hope (Kaye Wragg), Chastity (Laura Rogers) ve Charity‘nin (Caroline Hayes) yeni hayatlarına alışmaları biraz zor olacak. Len ise beladan uzak durma kararlılığını sınayan yedi ölümcül günah gibi birçok ayartmayla karşı karşıya kalacak.

Kadroda ayrıca Philip Jackson, Neil Stuke, Kenneth MacDonald, Nick Raggett ve Denise Black gibi isimler yer almakta.

Dizinin ilk bölümünü izledim ve yeterli buldum. Kara komik, eğlenceli bir iş var ortada. Devamında neler olacak, Len ne gibi şeylerle sınanmaya devam edecek merakla bekliyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here