0 yorum hayrola11 09 Ocak 2023 08:45

The Rig, 6 bölümüyle 6 Ocak’ta Amazon Prime Video’da yerini almıştır.

Hikaye; İskoç kıyılarında konuşlanmış Kishorn Bravo petrol platformunu merkezine alıyor. Buradaki görevli mürettebat anakaraya döneceği zaman, platformun içinden gizemli ve etrafı saran bir sis geçer ve kendilerini bir anda kıyı ve dış dünya ile iletişimlerini kaybetmiş durumda bulurlar.

Mürettebat bu durumu neyin tetiklediğini ve yönlendirdiğini bulmaya çalışırken aralarındaki bağlar kopar, bağlılıklar şekillenir ve kuşaksal bazı sorunlar açığa çıkar. Bravo mürettebatı bundan sonra hem sadakatlerinin hem de dayanıklılıklarının sınırlarını zorlar hem de hayal güçlerinin ötesindeki güçlerle yüzleşirler.

Karakterler

Iain Glen, Magnus MacMillan’ı oynuyor. Magnus, durumu ve mürettebatı bir arada tutmaya çalışan Kinloch Bravo petrol platformunun patronudur.

Emily Hampshire, Rose Mason’ı oynuyor. Rose,  varlığı bazı ekipler için tartışmalı olan Pictor Energy Company’nin bir temsilcisi.

Martin Compston, Fulmer Hamilton’ı canlandırıyor. Fulmer, platformun iletişim görevlisidir sis çöktüğünde iletişimi tekrar sağlamaya çalışmak çok önemli hale gelir.

Calvin Demba, Baz Roberts’ı canlandırıyor. Baz, dizinin başında Kinloch Bravo’dan ayrılmayı dört gözle bekleyen, platformda çalışan genç bir usta.

Owen Teale, Lars Hutton’ı canlandırıyor. Lars, Kinloch Bravo’da umursamaz birisidir ve iletişimsiz olarak gördüğü yönetimlere karşı genellikle işçiler adına konuşur.

Richard Pepple, Grant Dunlin’i oynuyor. Grant, Kinloch Bravo’da ekip patronu.

Alwyn Evans’ı Mark Bonnar oynuyor. Alwyn, Kinloch Bravo’da güverte ustabaşıdır.

Rochenda Sandall, Cat Braithwaite’i oynuyor. Cat, Kinloch Bravo’daki doktordur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here