Paramount+’ın İngiliz yapımı dizisi The Ex-Wife, 12 Ekim’de yayınlandı. Gizem unsurlarından da faydalanan psikolojik-gerilim türündeki dizi 4 bölümden oluşmakta. İlk bölümü 50, diğer 3 bölüm ise 44-45 dakika uzunluğunda.

Jess Ryder‘ın 2018 yılında yayımlanan aynı isimli romanından uyarlanmış dizimiz. Senaryoyu oyuncu kimliğiyle tanıdığımız ve ilk kez bu tarz bir işe girişen Catherine Steadman kaleme almış. Yönetmenliğini Brian O’Malley üstlenmiş. Steadman’a yapımcı koltuğunda Mike Benson, Chiara Cardoso, Herbert Kloiber, Jan Page, Olivia Pahl ve Giuliano Papadia gibi isimler eşlik etmişler.

Hikayemizin merkezinde Natasha/Tasha isimli yirmili yaşlarının ortalarında genç bir kadın var. Bir gün bisikletiyle yol alırken küçük çaplı bir trafik kazası geçirir Tasha ve ona arabasıyla çarpan Jack’e aşık olur. Jack, ondan yaşça epey büyüktür. Maddi durumu gayet iyidir ve tanıştıkları esnada henüz boşanmadığı eşi Jen’den ayrı yaşamaktadır.

Yukarıdaki kısım Tasha ve Jack’in hikayesinin başladığı nokta. Diziyi ise bu ilişkinin başlangıcından aylar sonrasından bir sahne ile açıyoruz. Tasha’yı ve Jack’in eski karısı Jen’i içeren ve patlamayla sonuçlanan bir trafik kazası sahnesiyle. Akabinde de bu olaydan 3 ay öncesine gidiyoruz ve hikayemize o noktadan devam ediyoruz. Tasha ve Jack’in 1 yaş civarında Emily isimli bir bebeklerinin olduğu ve ilişkilerinin çatırdamaya başladığı bir zaman dilimindeyiz. Söz konusu çatırdamanın en önemli kaynağı ise Jack’in eski karısı Jen.

*Tasha rolünde Warrior, Free Rein ve Showtrial dizilerinden hatırlanabilecek Celine Buckens‘ı izliyoruz.

*Sleepy Hollow dizisinden tanıdığımız Tom Mison, Tasha’nın kocası Jack karakterine hayat veriyor.

*Salem ve New Amsterdam dizilerinden tanıdığımız Janet Montgomery, Jack’in eski karısı Jen karakterini canlandırıyor.

*Glue dizisinden anımsanabilecek Jordan Stephens, Tasha’nın yakın dostu Sam karakteriyle karşımıza çıkıyor. İkilinin dostlukları Tasha’nın Jack ile tanışmasının hemen öncesinde ‘friends with benefits seviyesine evrilmiş. Tasha-Jack ilişkisinin başlamasının ardından yaklaşık 1 sene görüşmemiş bu 2 eski dost. Şimdilerde ise yeniden iletişim kurmaya başlayacaklar.

*Bu 4 karaktere ek olarak; arada bir gözüken Hayley (Clare Foster) var. Hayley, Jack’ın kız kardeşi. Jen’in de yakın arkadaşı aynı zamanda. Haliyle Tasha’nın varlığından pek hoşnut değil ve tavırlarıyla da bunu göstermekten çekinmiyor.

Dizinin ilk 2 bölümünü izledim. Vasat bir dizi olduğunu söylemek mümkün. Tahmin edilebilirliği yüksek bir hikayeye sahip olduğu da söylenebilir. Bununla birlikte izlenirliğinde bir sıkıntı yok. Çok ciddiye almamak ve tahmin edilenin dışında sürpriz hamleler beklememek kaydıyla bir şans verilebilir gibi gözüküyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here