0 yorum hayrola11 28 Kasım 2022 08:49

Sherlock ve Dracula dizilerinin yapımcısı olan Hartswood Films’tan korku ve gerilim türündeki The Devil’s Hour geldi. 28 Ekim itibarıyla dizi Amazon Prime’da yayın hayatına başladı. Dizi yakın zaman önce 2. ve 3. sezon onayını aldı. İlk sezonu 6 bölüm.

Tom Moran’ın kaleme aldığı hikâyeden uyarlanan The Devil’s Hour, uyku sıkıntısı çeken bir kadının korku dolu öyküsüne odaklanıyor. Lucy Chambers’ın 8 yaşındaki oğlu içine kapanık ve duygusuzdur. Lucy’nin annesi boş sandalyeler ile konuşuyor. Evi, kendisine ait olmayan bir hayatın yankılarıyla dolu. Lucy’nin adı açıklanamaz bir şekilde bölgedeki bir dizi vahşi cinayetle bağlantılı olduğunda, tüm bu yıllar boyunca ondan kaçan cevaplar nihayet ortaya çıkacak.

KARAKTERLER

Peter Capaldi, Gideon Shepherd olarak yer alıyor. Capaldi, bir göreve takıntılı olduğu anlaşılan cani ve gizemli, esrarengiz bir figür olan Gideon’u canlandırıyor.

L

Jessica Raine, Lucy Chambers olarak yer alıyor. Lucy, her gece saat 3:33’te korkunç görüntülerle uyanan bir kadındır. Sosyal hizmet görevlisi olarak çalışıyor ve içine kapanık, duygusuz sekiz yaşındaki oğlu Isaac’e ulaşmaya çalışıyor.

Nikesh Patel, DI Ravi Dhillon’ı oynuyor. Ravi, bir dizi vahşi cinayetle ilgili soruşturmadan sorumlu Dedektif Müfettiş’tir.

Phil Dunster, Mike’ı canlandırıyor. Mike, Lucy’nin eski sevgilisi ve Isaac’le bağ kurmakta zorlanan, onunla görüşmeyen babasıdır.

Benjamin Chivers, Isaac’ı oynuyor. Isaac, Lucy ve Mike’ın içine kapanık, duygusuz ve Lucy’nin anlamaya ve yardım etmeye çalıştığı oğludur.

Alex Ferns, DI Nick Holness’i oynuyor. Dedektif Çavuş olan Nick, Ravi’nin soruşturmadaki ortağıdır.

Meera Syal, Dr Ruby Bennett’i oynuyor. Ruby, bir çocuk psikiyatrıdır ve Isaac’in davasını üstlenen doktorların sonuncusudur. Lucy’nin oğlunu anlamasına yardım etmeye çalışıyor.

Barbara Marten Sylvia’yı oynuyor. Sylvia, Lucy’nin demans hastası annesidir.

Not  Diziyle ilgili daha önce bu yazının altında yorum yapılıyordu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here