1 yorum pirate 04 Ekim 2022 08:37

Terapia Alternativa, romantizm ögeleri içeren drama türünde bir dizi. Arjantin yapımı. 2021 yılı sonbaharında yayınlanmış. 1 sezon ve 10 bölümden oluşmakta. Latin Amerika ülkelerinde yayın yapan Star+ isimli platformda yayınlanmış. İlerleyen süreçte Hulu’da da Alternative Therapy adıyla izleyiciyle buluşmuş. Bölüm süreleri 30-44 dakika aralığında değişmekte.

Dizi, 2. sezon onayı almış ve çekimleri de tamamlanmış. 2023 yılında izleyiciyle buluşacak olan yeni sezonda terapistimiz Selva karakterine hayat veren Carla Peterson‘e yeni bir çiftin/ikilinin eşlik edeceği açıklanmış.

Mariano Cohn ve Gastón Duprat, dizinin yaratıcıları konumundalar. Bu ikiliye Diego Bliffeld, Martín Bustos, Nicolás Diodovich, Alejandro Jovic, Ana Katz ve Daniel Katz gibi isimler eşlik etmiş yazar masasında. Ana Katz, dizinin yönetmenliğini ve yürütücü yapımcılığını üstlenmiş aynı zamanda. Leonardo Aranguibel, Fernando Barbosa, Ivana Polonsky, Mariana Pérez, Lucas Rainelli ve Agustín Sacanell ise yapımcı kadrosunu oluşturmakta.

Selva (Carla Peterson), TV programlarına çıkan, seminerler veren, mesleğinde tanınmış bir psikanalisttir. Para kazanmak için yaptığı bir diğer şey ise çift terapistliğidir. Aynı tip çiftler, aynı tip sorunlar, aynı derin sessizlik, boğucu bir mutsuzluk…

Müşteri profilinden bir hayli sıkılmış durumda olan Selva’nın karşısına farklı bir çift çıkar: Elías (Benjamín Vicuña) & Malena (China Suárez). 1 yıldır devam ettirdikleri tutkulu bir yasak ilişkileri olan Elías ve Malena. Kaç defa deneseler de birbirlerinden bir türlü kopamadıklarını, bu ilişkiyi bitirebilmek için Selva’nın yardımına ihtiyaç duyduklarını söylerler. Çift, terapistimize farklı, seksi ve heyecan verici gelir ve onlarla görüşmeyi kabul eder.

Dizimizin hikayesi sadece söz konusu seanslarla sınırlı kalmıyor. Selva’nın, Elías’ın ve Malena’nın hayatlarına konuk olmayı ihmal etmiyoruz.

Elías’ın da Malena’nın da evli birer birey olduklarını belirtelim. İkisi de eşleri tarafından pek görülmediklerini hissediyorlar. Malena, Alex (Fernán Mirás) ile 7 senedir evli ve Ramón (Marcelo Michinaux) adında 5 yaşında bir oğlu var. Elías’ın ise Eliana (Julieta Cardinali) ile olan 11 yıllık evliliğinden bir kızı ve bir oğlu bulunuyor.

Dizinin ilk 2 bölümünü izledim. Diziyi de sezonun merkezindeki çifti de sevdim. İlk sezonu keyifle izlemeye devam edeceğimi düşünüyorum ama ikinci sezonda sunacakları yeni bir çifte alışabilir miyim emin değilim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here