0 yorum pirate 05 Ocak 2023 08:44

Stupid Wife, Brezilya yapımı bir web dizisi. YouTube’da şu kanal üzerinden haftalık olarak izleyiciyle buluşmakta. İlk sezonu 4 Ağustos’ta başlamış ve 8 bölüm sürmüş. ‘Stupid Wife – Especial de Natal’ ismiyle yayınlanan Noel özel sezonu ise 10 Aralık’ta başlamış ve 4 bölüm sürmüş. İlk sezonun bölüm süreleri 23-32 dakika arasındaymış. Özel sezonda ise 10-16 dakika aralığında seyretmiş. Dizinin bu yıl içerisinde 2. sezonunun yayınlanacağını da belirtelim.

Bu yıl Rio WebFest ve Asia Web Ödülleri‘nde çok sayıda ödül kazanan dizi, Nathália Sodré‘nin 2021 yılında yayımlanan Lembre-se de Nós isimli romanından uyarlanmış.

Priscilla Pugliese, Natalie Smith ile birlikte yönetmenliğini üstlenmiş dizinin. Senaryoyu Fabio Brito ile birlikte kaleme almış. Yapımcı koltuğunda Pugliese-Smith ikilisine Rodrigo Tardelli, Taty Charpinel ve Wendel Charpinel eşlik etmişler.

Valentina (Priscila Buiar) ve Luíza (Priscila Reis) isimli 2 genç kadın var hikayemizin merkezinde. Aynı üniversitede okumuşlar. Ortak arkadaşları mevcut. Luíza, fakir bir ailenin kızı ama Valentina’nın ailesinin maddi durumu yerinde. Luíza, burslu okuyor. Valentina’nın alaycı ve kendini beğenmiş tavırlarından hiç ama hiç haz etmiyor Luíza. Valentina ne dese ne yapsa batar halde Luíza’ya.

Bir gece okul çıkışında bir türlü gelmeyen otobüsü bekleyen Luíza’yı bankta gören Valentina, onu motosikletiyle evine bırakmayı teklif ediyor. Luíza, söylene söylene Valentina’nın bu iyiliğini kabul ediyor ve eve vardığında teşekkür etmeksizin içeri giriyor. O esnada arkadan Valentina’nın şu sözlerini işitiyor: ‘Bir gün evleneceğiz. Ciddiyim.’

Luíza, odasına girip normal bir şekilde uyuyor ama ertesi sabaha tanımadığı bir evde Valentina’nın yanında uyanıyor. Aradan yıllar geçmiş. Luíza ve Valentina evlenmişler. Hatta bir de Léo (Thomás de Araújo) isimli bir oğulları olmuş.

Adeta bir kabusa uyanan Luíza’nın yeni gerçekliğini sindirmesi hiç kolay olmayacak. Bakalım çiftimizi bundan sonraki süreçte neler beklemekte?

*Marcelo Petzen, Valentina’nın erkek kardeşi Igor karakteriyle karşımıza çıkıyor.

*Ingrid Pedroza, Luíza’nın üniversite yıllarındaki en yakın arkadaşı Duda karakterine hayat veriyor. Igor’un günümüzdeki eşi aynı zamanda kendisi. Bir de kızları varmış.

*Kadroda ayrıca Gabi Lemos, Ticiana Passos, Helio Garcia, Ana Luiza, Wayne Marinho, Ingrid Klug, Leno Lopes, Valléria Freire, Duda Wendling ve Divino Garcia gibi isimler bulunmakta.

Dizinin ilk 2 bölümünü izledim ve sahip olduğu olanaklar dahilinde yeterli buldum. Birazcık daha hızlı aksa ve bölüm süreleri 5’er dakika daha kısa olsa fena olmazmış ama.

Profesyonel bir iş olmadığı, düşük bütçeyle çekildiği hissediliyor elbette izlerken. Anne, baba, doktor gibi konuk karakterler üzerinden sergilenen oyunculuklar da epey yetersiz kalıyor. Valentina, Luíza ve Duda üzerinden gelişen sahneler izletiyor kendini daha çok. Hikayenin de bir albenisi olduğu yadsınamaz elbette.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here