13 yorum pirate 28 Eylül 2022 08:05

Exxen’in yeni komedisi Sadece Arkadaşız, 16 Eylül’de çift bölümle başladı. 23 Eylül’de iki yeni bölüm daha yayınlandı. Bu da bölüm süreleri 13-18 dakika aralığında değişen diziye ait fragman:

Yönetmenliğini Emre Erdoğdu‘nun üstlendiği dizinin senaryosunu Asya Kerküklü ve Zeynep Koçak kaleme almakta. Ümmü Burhan ve Akın Topuz ise yapımcılığını üstlenmişler.

Love Snack isimli İtalyan yapımı diziden uyarlanmış dizimiz.

Ece (Hazar Ergüçlü) ve Umut (Kubilay Aka), son 6 aydır birlikte yaşayan 2 ev arkadaşı. Umut’un halasına ait engin deniz manzaralı hoş bir dairede oturuyorlar. Umut, halasına evleneceği kız olarak tanıtmış Ece’yi daireyi kapmak için ama aralarına o tarz bir ilişki yaşanmamış hiç.

Umut, epey çapkın ve bir miktar destursuz bir adam. Ece’ye karşı da epey alaycı. İkilinin en iyi yaptıkları şey didişmek.

Umut’un halası ülke dışına çıktığını, maddiyattan tamamen koptuğunu belirttiği ve Umut ve Ece’yi bir konuda uyardığı bir video gönderiyor avukatı aracılığıyla. Halanın şartlarıyla 3 seçenek mevcut. Ya birbirleriyle evlenip birlikte dairenin sahibi olacaklar ya başka birini bulup ilk aşk evliliği yapan kişi dairenin tek başına sahibi olacak ya da halanın verdiği süre zarfında geçerli bir evlilik yapan çıkmaz ise daire bir hayır kurumuna bağışlanacak.

O zaman mücadele başlasın!

Söz konusu videonun ardından ikili evlenecek birilerini bulmak için çalışmalara başlıyorlar. 2. bölümde ikilinin birer randevusuna, 3. bölümde Umut’un randevusuna, 4. bölümde de Ece’nin randevusuna konuk oluyoruz. Hikayemiz bu formatta ilerliyor.

Randevular şu ana kadar tek bir mekanda geçiyor. Söz konusu bar/kafe/restoran olarak etiketlenebilecek mekanda garson/barmen olarak çalışan Su (Ezgi Gör) ise dizinin 3. ve son kadrolu karakteri konumunda.

Şu ana kadarki süreçte Elif Doğan, Zeynep Koçak ve Burak Sevinç gibi isimler konuk oldu diziye. İlerleyen bölümlerde ise Hande Doğandemir, Dağhan Külegeç, Murat Dalkılıç ve Sıla Türkoğlu gibi isimleri konuk etmesi bekleniyor.

Dizinin hali hazırda yayınlanmış olan 4 bölümünü izledim. Bölüm sürelerinin kısa olmasının da etkisiyle çabucak bitiveriyor bölümler. Klasik, basit, dinamik ve eğlenceli bir format var karşımızda. Mekan fakirliği şimdilik eksi yazmadı gibi ama ilerleyen bölümlerde genişleme olmazsa illaki yazacak. Hazar Ergüçlü’yü ekranda görmeyi seviyorum. Kubilay Aka’ya ise katlanmaya çalışıyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here