1 yorum pirate 08 Ocak 2023 08:48

Sky’ın yeni durum komedisi Romantic Getaway, 1 Ocak’ta izleyici karşısına çıktı. Toplu olarak yayınlanan sezon, 6 bölümden oluşmakta. Bölüm süreleri 21-22 dakika uzunluğunda.

Benjamin Green ve Romesh Ranganathan, dizinin yaratıcıları konumunda. Bu ikiliye yapımcı koltuğunda Anil Gupta, Michelle Farr-Scott, Jon Mountague ve Caroline Norris eşlik etmiş. Yönetmenliğini ise Shaun Wilson (Frayed) üstlenmiş.

Deacon ve Allison, aynı iş yerinde çalışmakta olan evli bir çift. Bebek sahibi olmak için çabalayan ve bu yolda hüsranlarla karşılaşan çiftimiz, yeni bir tüp bebek tedavisini finanse etmek için patronlarından alacakları ikramiyeye güveniyorlar. Umdukları ikramiyeyi alamayınca da şirketi/patronlarını soymaya karar veriyorlar. Bir hesaptan 50.000 pound değerindeki bitcoini taşınabilir bitcoin cüzdanına aktarmak üzerine bir plan yapıyor ve başarılı oluyorlar. Deacon’ın aktarım sırasında fazladan bir sıfır ekleyip 500.000 pound çaldığını henüz Allison bilmiyor elbette. Bu şekilde başlayan hikayede bakalım acemi ve çenesi düşük hırsızlarımızı neler bekliyor?

Deacon karakterine Romesh Ranganathan hayat veriyor. Allison karakterini The Duchess dizisinden hatırlanabilecek Katherine Ryan canlandırıyor.

Johnny Vegas‘ı soyulan patronumuz Alfie rolüyle izliyoruz. Şirketteki kağıt harcaması bile gözüne batan biri Alfie. Ama şirket hesabından felekten bir gece çalmayı da ihmal etmeyen tarzda biri.

Phaldut Sharma, Deacon’ın cüzdandaki bitcoini temiz bir şekilde reel paraya dönüştürmesi için anlaştığı Kethan isimli bir adama hayat veriyor. Decacon, ‘Amca’ diye hitap ettiği Kethan’ı annesiyle olan flört geçmişinden ötürü tanımakta.

Harrie Hayes, Allison’ın onlarla birlikte yaşayan avare kız kardeşi Esme karakterini canlandırıyor.

Jordan Coulson, Esme’nin yeni manitası Jed rolüyle karşımıza çıkıyor.

Julie Legrand, Sally isimli bir ofis çalışanı rolüyle karşımıza çıkıyor. Çiftimiz, onun dikkatsizliği üzerinden yapıyorlar hırsızlık işini.

Kadroda ayrıca Neil D’Souza, Mensah Bediako ve Jackie Morrison gibi isimler mevcut.

Dizinin ilk 2 bölümünü izledim ve pek tanınmamış oyunculardan oluşan kadrosuna rağmen yeterli buldum. Başroldeki erkek oyuncunun sağ gözünün bir miktar dikkat dağıttığını belirtmeliyim ama. Diziyi gözünün alerjik reaksiyon gösterdiği bir dönemde mi çektiler yoksa bu şişlik/kapanıklık durumu onun normal halimi bilmiyorum ama alışmaya çalışıyorum bu duruma.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here