0 yorum pirate 07 Ocak 2023 08:46

Riptide, Avustralya-İngiltere ortak yapımı bir drama dizisi. Çekimleri Avustralya’da yapıldı. İngiltere’de Channel 5 kanalında 27-28-29-30 Aralık 2022 tarihlerinde yayınlandı. Avustralya’da ise bu yıl içerisinde Network Ten’de izleyici karşısına çıkacak.

Suç draması, gizem ve psikolojik drama unsurlarını bünyesinde barındıran dizi, 4 bölümden oluşmakta. Bölümler 45’er dakika uzunluğunda.

Jason Herbison (Lie With Me), dizinin yaratıcısı, yönetmeni ve yapımcısı konumunda.

Alison ve Sean, yeni evli (3 aylık) bir çift. İkisinin de ikinci evliliği. İkisinin de ilk evliliklerinden birer çocuğu bulunmakta. Sean’ın Alison dışında bir tutkusu daha var son dönemde: Sörf. Bunun için de sahile çok yakın konumda lüks bir ev satın almış kısa bir süre önce.

Sean (Peter O’Brien – The Unusual Suspects, Dance Academy), sörf için okyanusa açıldığı günlerden birinde geri dönmüyor. Polis tarafından okyanusta kaybolduğu belirtiliyor ve ölü ilan ediliyor.

Bu hikâyede herkesin onu öldürmüş olmak için belirli sebepleri var. Aşağıda karakter tanıtımı kısımlarında bu sebeplerden bahsedeceğiz. İlk bölümden ispiyon/spoiler içermesi sebebiyle hassas bünyelere önerilmediğini belirteyim ama.

Sean’ın evlilik sözleşmesi imzalamadan evlendiği yeni karısı Alison (Jo Joyner – Stay Close, Marley’s Ghosts), herkesin şüphelenebileceği ilk isim.

Babasının Alison ile evlenmesini bir türlü kabul edemeyen, evlilik sözleşmesi imzalamadığı için Alison’ı servet avcısı olmakla suçlayan, olaydan 1 gün öncesinde babasıyla sert bir tartışma yaşayan Sean’ın gey oğlu Ethan (Ben Turland) ve Sean ile 2 sene önce boşanmalarına rağmen hala bu boşanmayı sindiremeyen annesi Rachel (Alexandra Fowler) da aday olarak gösterilebilir. Rachel’ın o saatlerde o bölgeden arabayla geçtiği bir sahne gördüğümüzü de ekleyelim.

Alison’ın geri zekalı ergen kızı Hannah (Asher Yasbincek – Heartbreak High), Alison ve Sean ile birlikte yaşamakta. Sean’ın 1 gün önce Ethan ile yaşadığı tartışmanın konusu kendisi. Okuldan Logan (Yazeed Daher – Safe Harbour) isimli serseri bir çocukla partilemiş birkaç gün önce ve çocuk bunun yarı çıplak bir fotoğrafını paylaşmış. Ethan da bu fotoğraf üzerinden bir şekilde Alison’ı tehdit edince babasından tepki görüyor.

Hannah ve Logan, Sean’ın okyanusta kaybolma olayından hemen önce mesajlaşıyorlar. Sean’ın fotoğraf olayını babasına anlatacak olmasından rahatsız durumda Hannah. Bu ikilinin de pekâlâ Sean’ın ölümünde bir payları olabilir yani.

Adaylarımızdan biri de Hannah’nın babası Michael (Ciaran Griffiths – Shameless). Öfke kontrol problemi olduğu hissedilen bir adam Michael. Alison’ı da unutamamış. Bölümün başlarında Alison’ın bir sebepten Sean’dan gizli bir şekilde Michael ile onun evinde buluştuğu bir minik sahne izliyoruz. Bir gece öncesinden kapüşonlu bir şekilde evin etrafında gizlice dolaştığını da görüyoruz ayrıca Michael’ın. Sean’ın ölümü Michael’ın hem Alison’ı hem de ona miras kalacak olan parayı kapmasına olanak sağlayabilir. Bu da Michael için bir cinayet sebebi olabilir. Katil konusunda benim favori 2 adayımdan biri kendisi.

Geçelim normal şartlarda akla en son gelecek adayımıza: Olaydan önceki akşam çiftimizi “hoş geldin” ziyaretine gelen genç ve yakışıklı komşumuz Dan (David Berry – A Place to Call Home, Outlander).

2 sene önce karısını kanserden kaybettiğini söyleyen Dan, Alison ile keyifli sohbetler ediyor malum akşam. Ondan şüphe etmemizi sağlayacak elle tutulur bir veri yok aslında ortada şu an için ama katil konusunda benim favori 2 adayımdan biri Dan yine de.

Benjamin Samaddar, Ethan’ın sevgilisi Jesse karakteriyle karşımıza çıkıyor dizide.

Sonya Suares‘i davayla ilgilenen polis memuru Bhomik rolüyle izliyoruz.

Kadroda ayrıca Pia Miranda, Max Brown, Toby Derrick, Adam McConvell, Emma Choy, Ashley Stocco ve Hannah Ogawa gibi isimler mevcut.

Dizinin ilk bölümünü izledim ve beğendim. Channel 5 dramalarının iyi başlasalar da tatmin edici son sunamama sorunu var genelde ama bunda o sorun baş göstermez umarım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here