[ad_1]

piksel

Google, ilk geliştirici önizlemesini yayınladı Android 14 yayınlandı ve böylece işletim sisteminin bir sonraki turunun habercisi olmakla kalmadı, birçok kullanıcının uzun süredir beklediği gerçekleri de yarattı. olup olmadığı konusunda uzun süre spekülasyonlar yapıldı. Piksel 4a Android 14 güncellemesi alınacaktır. Şimdi maalesef durumun böyle olmayacağını biliyoruz – bu eleştiriye neden oluyor.


piksel 4a akıllı telefon

Google, Pixel akıllı telefonlara birkaç yıldır Android güncellemeleri ve güvenlik güncellemeleri sağlıyor ve kesinlikle uyulması gereken belirli bitiş tarihleri ​​veriyor. Burada tüm güncelleme bilgilerinin bir özetini bulacaksınız. En başından beri, Pixel 4a’nın Ağustos 2023’e kadar güncelleme alması bekleniyordu. Dün gece Android 14 zaman çizelgesine bir bakışla doğrulandığı gibi, bu tam olarak Android 14’ün son sürümünü uzun süredir beklediğimiz aydır. Yani Pixel 4a’nın neye benzediği aslında hala net değil.

android 14 zaman çizelgesi

Ne yazık ki, OTA ve resim indirme listesi, Pixel 4a’nın dışarıda bırakıldığını gösteriyor. İlk Android 14 geliştirici önizlemesi yalnızca Pixel 4a 5G’den yeni Pixel 7’ye kadar sunulmaktadır. Şu anda Pixel 4a’nın Android 14 güncellemesi almayacağı açık – muhtemelen bu güncellemeyi yalnızca birkaç gün kaçıracak. Son Pixel 4a güncellemesinin 7 Ağustos’ta gelmesi ve Android 14’ün sadece iki gün veya bir hafta sonra piyasaya sürülmesi oldukça olası. Google böylece güncelleme vaadini yerine getiriyor, ancak kıl payı farkla gözden kaçan bu durum hâlâ eleştirilere neden oluyor.

Bence pek olası değil, ancak bir eleştiri dalgası, Pixel 4a için Android 14’ün hala düşünüldüğü anlamına gelebilir. Bir gelişme olacak mı bekleyip görelim.

» Android 14: Yeni işletim sistemi böyle devam edecek – planlanan dört beta sürümü ve Google’ın programı

» Android 14: İşte en önemli yenilikler

» Pixel 4 ve Pixel 4 XL: Google muhtemelen son bir büyük güncelleme getirecek – zaten yayınlandı (yanlışlıkla).


Daha fazla Google haberini kaçırmayın:
Google Haberler’de GoogleWatchBlog’a abone olun | GoogleWatchBlog bültenine abone olun


[ad_2]

Kaynak : GoogleWatchBlog

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here