0 yorum pirate 22 Aralık 2022 08:08

Parang Kayo Pero Hindi, Filipinler yapımı bir mini dizi. 12 Şubat 2021 tarihinde Vivamax isimli platformda yayınlanmış. 6 bölümden oluşmakta. Bölüm süreleri 42-54 dakika arasında değişmekte.

Romantizmin öne çıktığı bir drama olan dizi, Noringai‘nin 2013 yılında yayımlanan aynı isimli romanından uyarlanmış.

İlişkilerdeki taraflar, zamanlamalar, kalp kırıklıkları ve yeni heyecanlar üzerine bir hikaye Parang Kayo Pero Hindi.

‘Ben bir durak mıyım yoksa varış noktası mı?’

Daha fazla seven ve daha fazla sevilen olmak üzere 2 taraf vardır çoğu ilişkide. Daha fazla seven, daha azına katlanır, daha fazlasını talep eder. Daha fazla sevilen ise kendisine yöneltilen taleplerin az ya da çok veya makul ya da değil olmasına bakmaksızın boğulduğunu hissetmeye başlar bir süre sonra ona karşısındaki kişi tarafından verilmiş olan o manasız gücün etkisiyle.

Doğru insan (Varış noktam) o mu diye sordurur karşınızdaki kişiler yaptıklarıyla ya da yapmadıklarıyla size. Kalbin bir kısmı bazen eskide tutuklu kalmıştır bazen de yeni gelecek yolcuyu beklemektedir. Bazen siz başkasının yolculuğunda bir duraksınızdır, bazen de o sizin yolculuğunuzda. Yanlış durakta inip gerçek varış noktasını kaçıranlar da vardır doğru varış noktasına doğru zamanda bilet almayı beceremeyenler de. Doğru zaman, doğru yer, doğru kişi … Hepsi aynı anda bir araya gelir mi bilinmez ama insanoğlu bekler/umar.

Daphne ve Joaquin isimli 2 kişiyi merkezine alıyor hikayemiz.

Daphne (Kylie Verzosa), başkent Manila’da yaşıyor. 29-30 yaşlarında. Robi (Marco Gumabao) isimli bir adamla 3 yıllık bir ilişkisi var. İlişkisinde daha çok seven ve daha çok talepte bulunan taraf Daphne. Marka ve pazarlama uzmanı kendisi. Bir tatil kenti olan Alaminos’a da yolu bu şekilde düşüyor. Ortağı ve yakın arkadaşı Anci ile birlikte Alaminos’ta bir tatil köyü satın alan Karen (CJ Jaravata) isimli bir kadından bir iş alıyorlar ve gerekli çalışmalara başlıyorlar.

Joaquin (Xian Lim), Alaminos’ta yaşıyor. Otuzlu yaşlarının ortalarında bir adam. Annesi Aurora (Yayo Aguila), ablası Angela (Larissa Buendia), ona ‘Bruncle (Abi-amca karışımı)’ şeklinde seslenen ve arkadaşça bir ilişkisinin olduğu yeğeni Bree (Krissha Viaje) ve yeğenine yakın yaştaki küçük kız kardeşi ile birlikte yaşıyor. Brad (Gino Roque) ve Anthony (Guji Lorenzana) isimli üniversite döneminden iki yakın arkadaşı var. Karen’ı da üniversite yıllarından tanımakta bu üçlü. Belediyede bir masa başı işinde çalışıyor  Joaquin. Aynı zamanda bir kitap yazmaya çabalıyor. Okumayı çok seviyor. İlişkisinde daha çok sevilen ve daha çok talepte bulunulan taraf Juaquin. Belediyede onunla aynı birimde çalışan Emily (Phoebe Walker) isimli bir kadınla duygusal bağlılık içermeyen bir ilişkisi var. Aslında uzun süreli ilişki adamıymış Juaquin. Beş yıl süren son ilişkisinde aşık olduğu kadın olan Hannah (Danita Paner) Avustralya’ya yerleşip onu terk edince yaşadığı kalp kırıklığının etkisiyle ilişki adamı olmayı bırakmış son yıllarda ve bağlılık içermeyen kısa süreli ilişkilerle yol almış hayatında.

Birkaç tesadüf bu iki yabancıyı Alaminos’ta bir araya getiriyor. Doğal bir şekilde iletişimde bulunmaya ve vakit geçirmeye başlıyorlar. Acaba bu ikili birbirleri için bir durak mı yoksa varış noktası mı olacaklar?

Diziyi bir oturuşta izleyip bitirdim. Alışılagelmiş ama izlemesi keyifli bir hikayeydi. Hoşuma giden dingin bir anlatımı vardı. Başrol ikiliyi de hem tip hem de karakter olarak sevdim.

Kylie Verzosa, bir tescilli güzel. 2016 senesinde Miss International isimli uluslararası bir yarışmada birincilik kazanmış. Yarışmadan önceki hayatında işletme yönetimi okumuş, bir süre okul öncesi öğretmenliği, bir süre fotoğrafçılık yapmış. Yarışmadan sonra ise önce modelliğe, sonra da oyunculuğa yönelmiş. Filipin-Çin ortak yapımı Xian Lim ise ABD’de (San Francisco, California) doğmuş. 18 yaşına kadar orada yaşamış. Sonrasında Filipinler’e taşınmış basketbola olan ilgisi nedeniyle. Üniversite takımında oynadığı sıralarda yakaladığı bir şans ise başka bir yöne doğru yönelmesine yol açmış. Aktörlük, şarkıcılık ve söz yazarlığı yapmış. Son dönemde yönetmenlik ve senaristliğe de el atmış.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here