0 yorum pirate 29 Kasım 2022 08:41

Disney+’ın Meksika yapımı komedi drama dizisi Papás por Encargo‘nun (İngilizce adıyla: Daddies on Request) tanıtımıyla karşınızdayız.

Dizinin 10 bölümden oluşan ilk sezonu 13 Temmuz 2022 tarihinde yayınlanmış. Ağustos ayı sonlarında 2. sezon onayı almış dizi. Yeni sezon 2023 yılı içerisinde izleyiciyle buluşacakmış.

Bárbara Medina Ariza, Cecilia Mendonça ve Florencia Mosso, dizinin yaratıcıları. Yazar kadrosunda Ana Sofía Clerici ve Sandra García Velten gibi isimler de mevcut. Bölümlerin yarısını Javier Colinas, diğer yarısını Anwar Safa yönetmiş. Leonardo Aranguibel, Fernando Barbosa, Ricardo Coeto, Francisco Cordero ve Gabriela Valentán gibi isimler ise Mendonça’ya yapımcı koltuğunda eşlik etmişler.

Dizinin bölüm süreleri brüt 27-35 dakika arasında değişmekte. Bunun ilk yarım dakikasının özet, son 4-5 dakikasının ise şarkı ve kapanış yazıları içerdiğini hesaba katarsak net 22-30 dakika olarak da lanse edilebilir. Her bölümün kapanışının ardından üçlümüzden küçük klipler izliyoruz ki şarkıdan kastım o.

California’nın annesi onu henüz 4 yaşındayken arkadaşları Miguel, Morgan ve Diego’ya sözde 2 saatliğine bakmaları için bırakır ama özde geçen süre 9 senedir. Miguel, Morgan ve Diego, California’ya 9 senedir harika birer baba olmuşlardır. California’ya 13 yaşına bastığı gün yıllardır kendisinden tek bir haber alınamayan annesinden bir hediye gelir: Bir dondurma kamyoneti ve kamyonetin içerisine iliştirilmiş cep telefonunda annesinden videolu bir mesaj vardır. Bu mesaj üzerine heyecanlanan California, 3 babasını ikna eder ve annesiyle buluşmak maksadıyla hep birlikte Meksico City’den Zacatecas’a doğru bir yolculuğa çıkarlar söz konusu dondurma kamyonetiyle. Bize de bu eğlenceli yol hikayesini izlemek düşer.

=California (Farah Justiniani)=

Annesini yeniden göreceği için çok heyecanlanan küçük kızımız.

=Miguel (Jorge Blanco)=

Söz konusu 3 babamızdan biri. California onlara bırakıldığında iki dostuyla birlikte kurduğu, hem çalıp hem söyledikleri müzik gruplarıyla hayallerinin peşinden koşmaktalarmış. Genç yaşta küçük bir çocuğun sorumluluğunu üstlenmek zorunda kalan üçlümüz hayata daha gerçekçi bir şekilde sarılmaya karar vermiş onun liderliğinde. Miguel normal bir işe girmiş. Grubu ve müziği bırakmış; grup dağılmış.

3 baba ve çocuk formülü üzerinden üçlümüzü Full House parametresi üzerinden bir eşleşmeye sokacak olursam; Miguel’i Danny ile eşleştiririm. Ailenin otorite kaynağı. Düzgün bir işi olan ve ev ekonomisine en çok katkı sağlayan kişi.

=Diego (Lalo Brito)=

Söz konusu 3 babamızdan biri diğeri. Varlıklı bir ailenin çocuğu olarak büyümüş. Genç yaşta müzik hayalinin peşine düşmüş ve evden ayrılmış. Sonrasında da o hayalleri California ile birlikte rafa kaldırmış. Şimdilerde köpek bakıcılığı vb. küçük işler yaparak ev ekonomisine katkı sağlamaya çalışmakta. Çıkacakları bu yolculuk onun liderliğinde grubun yeniden müziğe yönelmesine yardımcı olacak.

Full House parametresi üzerinden Diego’yu eşleştireceğim kişi ise Jesse. Dışa dönük, enerjik bir tip. Kadınlar üzerinde etki sahibi.

=Morgan (Michael Ronda)=

Söz konusu 3 babamızdan sonuncusu. Çocuksu ve fazlasıyla rahat bir tip. İş güçle pek alası yok. Haliyle Full House parametresi üzerinden onu eşleştireceğim kişi de Joey’den başkası olamaz.

Aktörü Control Z dizisinden anımsamak mümkün.

=Paulina (Karla Farfán)=

Miguel’in sevgilisi. Aynı zamanda patronunun kızı. Bu yolculuğa çıkabilmek için patronundan onun sayesinde izin alıyor. Paulina da dörtlüye bu yolculukta eşlik ediyor. California ile birbirlerinden pek hoşlanmıyorlar ama Miguel’in hatırına birbirlerine katlanmaya çalışıyorlar.

=Itzel (Fátima Molina)=

California’nın 9 yıldır ortalıkta olmayan annesi. Diego’nun ona karşı hisleri mevcut.

Aktrisi Diablero, Who Killed Sara? ve Falco gibi dizilerden anımsayabilirsiniz.

İki gereksizimiz de var ayrıca dizide: Riquezes (Alfonso Borbolla) ve Gamboa (Daniel Haddad). Patronlarının emriyle bizimkilerin, daha doğrusu Itzel’in peşine düşen 2 avanak haydut Riquezes ve Gamboa.

Giovanna Reynaud (Donde Hubo Fuego), Itatí Cantoral (Donde Hubo Fuego), Martín Castro ve Santiago Torres gibi isimler de konuk oyuncu olarak boy gösteriyorlar bu yolculukta.

Valérie Camarena Ibarra ise California’nın 4 yaşındaki haline hayat veriyor.

Dizinin ilk 3 bölümünü izledim. Bölümler ilerledikçe daha keyifli hale gelmeye başladığını söylemek mümkün. Çok ciddiye almadan izlenmesi gereken, vakit geçirmelik, eğlenceli bir yol hikayesi var karşımızda. Benim gibi yol hikayelerini seven bünyeler bir şans verebilirler diziye.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here