0 yorum pirate 16 Ocak 2023 08:15

One Night Morning, Japonya yapımı bir mini dizi. 2022 yılı yazında WOWOW’da yayınlanmış. 8 bölümden oluşmakta. Bölüm süreleri 24-25 dakika uzunluğunda.

Antoloji türündeki dizinin yönetmenliğini Kensaku Kakimoto üstlenmiş. Dizi, Okuyama Kenichi‘nin aynı isimli mangasından (çizgi romanından) uyarlanmış.

Hareketli sayılabilecek bir akşam geçiren ve dingin bir sabaha uyanıp birlikte basit bir kahvaltı eden birer kadın ve erkeğin hikayesi anlatılıyor dizinin her bölümünde. Bu akşam ve sabahın ardından karakterlerimiz, birbirlerinin hayatlarında küçük veya büyük izler bırakıyorlar. Ayrıca her bölümde öne çıkan bir yiyecek mevcut ki bölümler de isimlerini bu yiyeceklerden alıyorlar.

İlk bölümde Murata (Shûhei Uesugi) isimli, otuzlu yaşlarında, işsiz ve çekingen bir adam, liseden eski arkadaşlarıyla bir mezunlar yemeğinde bir araya geliyor. Orada Murata’nın lise yıllarında uzaktan uzağa platonik hisler beslediği Manatsuki (Haruka Imô) de bulunuyor. Kısa bir süre önce boşanmış ve özgüveni yara almış bir kadın olan Manatsuki, kafa dağıtmak niyetiyle bu yemeğe gelmiş. Epey sarhoş bir şekilde yemekten ayrılıyor. Sonrasında da Murata ve Manatsuki’nin akşamı başlıyor.

İkinci bölümde Sudo (Ayumu Mochizuki) isimli genç bir adamla Lily (Marika Itô) isimli genç bir kadın internet üzerinden ayarladıkları bir buluşmaya çıkıyorlar. Sudo, üniversiteden mezun olmadan önce bakirliğinden kurtulmayı amaçlayan, iyi kalpli, çekingen bir genç. Lily ise bu hayatta hep yanlış insanlara rast gelmiş olan, kimsesiz biri.

Üçüncü bölümde aynı ofiste çalışan Kou Momokawa (Shuntarô Yanagi) ve Moe Onigashima‘nın (Nana Asakawa) hikayesini izliyoruz. Kou, Moe’den hoşlanıyor sessiz sedasız bir şekilde. Moe ise zengin bir adamla evlenme derdinde olan bir genç kadın. Bu akşam da bu doğrultuda bir adamla ilk randevusuna çıkmaya hazırlanıyor. Moe için hayal kırıklığına dönüşen o randevunun ardından yolda karşılaşan ikilinin akşamına konuk oluyoruz.

Dördüncü bölümde bundan 5 sene önce lise yıllarındayken 2 kez karşılaşan ve 3. karşılaşmalarını bu akşam yaşayan Hatamoto Tamako (Yumi Kawai) ve Ushio Teppei‘nin (Itsuki Fujiwara) hikayesini izliyoruz. Tamako, ürkek bir kız. Ushio ise başına buyruk.

Beşinci bölümde Miyagawa (Oshiro Maeda) ve Iwamoto (Akana Ikeda) isimli iki liseli gencin hikayesini izliyoruz. Sevgili desen değiller, arkadaş desen o da değiller. Çok sevdikleri yumurtalı sandviç etrafında şekillenen bir tanış olma durumları mevcut. İkilinin akşamları bir gece vakti okula gizlice girmeleriyle başlıyor.

Altıncı bölümde çocukluk yıllarında komşu olan Komugi (Umika Kawashima) ve Satoshi‘nin (Rintaro Mizusawa) yıllar sonra yeniden karşılaşmalarının hikayesini izliyoruz. Komugi, Satoshi’den birkaç yaş daha büyük. Çocukken Komugi’nin hayali dans edip şarkı söyleyen popüler bir kız grubunun üyesi olmakmış. Satoshi ise manga sanatçısı olmayı hayal ediyormuş. Şu anda 19 yaşında Satoshi ve bu konuda bir eşikten geçmek üzere. Komugi ise Satoshi’nin hazırladığı mangayı teslim etmek üzere gittiği ofisin bulunduğu iş hanında temizlik görevlisi olarak çalışmakta. İkilinin akşamı bir karaoke odasındaki eskiyi yad etme randevularıyla başlıyor.

Yedinci bölümde seks üzerine kurulu basit bir ilişkileri olan Hotta (Ron Mizuma) ve Mitsume (Natsumi Ishibashi) isimli iki yetişkinin hikayesini izliyoruz. Bir tren garında tanışmış ikili ve yaklaşık altı aydır bir sistem dahilinde bu ilişkiye devam ediyorlar. Mesajlaşıp sabit bir otelde buluşuyorlar. Geceyi sevişerek geçirdikten sonra sabah bir restoranda soba yiyip dağılıyorlar.

Mitsume’yi 3. bölümden tanıyoruz bu arada. Kou ve Moe ile aynı ofiste çalışıyor. Moe ile arkadaş.

8. ve son bölümde ise önceki bölümlerde birçok kez uğradığımız küçük bir markette gece vardiyasında çalışan Shigematsu (Yuzu Aoki) ve Hanoka‘nın (Miwako Kakei) hikayesini izliyoruz. Shigematsu’yu önceki bölümlerde çok defa görmüştük. Hanoka’nın ise bu gece marketteki ilk iş günü.

Diziyi izleyip bitirdim. İlk 3 bölümü sevdim. Kalan 5 bölüm daha aşağıda kaldı benim radarımda. Bir sıralama yapacak olursam; 1 > 2 > 3 > 6 > 7 > 8 > 4 > 5 diyebilirim sanırım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here