0 yorum pirate 04 Ocak 2023 09:00

Netflix’in Brezilya yapımı yeni dizisi Olhar Indiscreto (İngilizce adıyla Lady Voyeur), 1 Ocak’ta görücüye çıktı. Mini dizi olarak lanse edilen, gerilim, gizem ve az miktarda da erotizm içeren drama, 10 bölümden oluşmakta. 49 dakika uzunluğundaki final bölümü dışındaki bölümlerin uzunluğu 35-40 dakika aralığında değişmekte.

Dizinin yaratıcısı Marcela Citterio. Ona yazar masasında Camila Raffanti eşlik etmiş. Ana yönetmenimiz Luciana Oliveira. Fabrizia Pinto ve Leticia Veiga da dizide yönetmenlik yapmış.

Miranda (Débora Nascimento) isimli bir kadın var hikayemizin merkezinde. Sıkça gündelik hayatına dair anlatımlarda bulunduğu ses kayıtlarından birini doldurmakta olduğu bir sahneyle açıyoruz diziyi. Balkonda, elinde içki kadehi, ağlamaklı vaziyette… Bitmesini beklediği bu yıl içerisinde 2 adama aşık olduğunu dillendiriyor. Bu 2 adamdan birinin öldüğünü ve bu durumda kendi suçunun olduğunu belirtiyor. Tam o sırada siyah kamuflajlar içerisinde olan ve yüzü gözükmeyen bir adam arkadan ona saldırıyor öldürmek niyetiyle. Akabinde de 3 ay öncesine dönüyor ve hikayeyi en başından izlemeye başlıyoruz.

Bir gün ölümüne ya da başka tarz kötü etkilere yol açacak olan kalıtsal bir hastalığı olduğundan emin Miranda ama test yaptırıp da olayı resmileştirmek istemiyor. 28 yaşında. Hayatını şu sıralarda askıya aldığını söylemek mümkün. Son dönemdeki en önemli eğlencesi ise karşı komşusu Cléo’yu röntgenlemek olmuş. Bu röntgenleme işini sadece çıplak gözle de yapmıyor Miranda. Son derece yetenekli bir bilgisayar korsanı aynı zamanda kendisi. Bu yeteneklerini de bu yeni hobisinde kullanmaktan çekinmiyor.

Cléo (Emanuelle Araújo) (Samantha!), canlı yayınlar vb. şekilde sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan bir kadın. Ama asıl mesleği seks işçiliği. Serbest çalışıyor. Zengin müşterilere hizmet veriyor. Müşterilerini dairesinde ağırladığı anlar Miranda’nın özellikle dikkatini çekmekte.

Cléo’nun Heitor (Ângelo Rodrigues) ve Fernando (Nikolas Antunes) isimli 2 müşterisi hikayemizde önemli yer kaplamakta. Fernando, Miranda’nın da fazlasıyla dikkatini çeken tutku dolu bir adam. Heitor, evli bir adam. Evliliğinde sıkıntılar mevcut. Yaptırdığı DNA testi sonucunda kızının gerçek babası olmadığını öğreniyor. Fernando ise Heitor’un karısının erkek kardeşi.

Cléo, Heitor ile buluşmak üzere 2 günlüğüne evden ayrılıp köpeğini Miranda’ya emanet eder. Bu esnada Miranda, Fernando ile karşılaşır ve geçmemesi gereken bir çizgiyi geçer. Böylece hikayemiz gerçek manada başlamış olur.

Dizinin ilk bölümünü izledim ve yeterli buldum. 10 bölüm, bu hikaye için uzun gelmez ve ilerleyen süreçte sıkılmamıza yol açmaz umarım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here