1 yorum aytackara 24 Eylül 2022 08:26

Geçtiğimiz sezon sonunda biri mini dizi 6 dizisi sona eren NBC, 2022-2023 dizi sezonu için 4 yeni projeye onay verdi. Bunların ikisi komedi, ikisi ise drama dizisi. Ayrıca iki tanesi eski iki dizinin yeniden çevrimi. Dizilerin ikisi sonbaharda, diğer ikisi sezon ortasında ekrana gelecek.

Başlayalım bakalım:

1) Quantum Leap

Yayın: 19 Eylül, Pazartesi

Konu: NBC’nin 1989-1993 yılları arasında 5 sezon ve 97 bölüm boyunca yayınladığı, Scott Bakula ve Dean Stockwell’in başrollerinde olduğu bilim kurgu-drama dizisi Quantum Leap, 30 yıl sonra geri döndü.

Dizi, Dr. Sam Beckett’ın (Bakula) Quantum Leap hızlandırıcısına adım atıp ortadan kaybolduktan 30 yıl sonra, makinenin arkasındaki gizemleri ve onu yaratan adamı anlama umuduyla, dünyaca ünlü bir fizikçi ve inançlı bir adam olarak tanımlanan Dr. Ben Seong’u ve Quantum Leap projesini yeniden başlatmak için bir araya getirilen yeni ekibi takip ediyor.

Kadro: Raymond Lee, Caitlin Bassett, Ernie Hudson, Mason Alexander Park, Nanrisa Lee

Dizi, NBC için La Brea’yi de hazırlayan Steven Lilien ve Bryan Wynbrandt (God Friended Me, Alcatraz) tarafından yazılıyor. Martin Gero showrunner olarak görev alıyor. Dean Georgaris Entertainment, Quinn’s House, Universal Content Productions ve Universal Television yapımını üstleniyor.

2) Lopez vs. Lopez

Yayın: 4 Kasım, Cuma

Konu: İşçi sınıfı merkezli kahkaha efektli bir aile komedisi. Kısaca işlevsizlik, yeniden bağlanma ve aradaki tüm acı ve neşe hakkında bir dizi olarak tanımlanıyor.

Kadro: George Lopez, Mayan Lopez (kızı), Selenis Leyva, Brice Gonzalez, Matt Shively, Laci Mosley, Kiran Deol

George Lopez’in kendi adını taşıyan komedi dizisinde de görev alan Bruce Helford ve Debby Wolfe hazırlıyor. Mohawk Productions, Travieso Productions, Mi Vida Loba, 3 Arts ve Universal Television yapımını üstleniyor.

3) Found

Yayın: Sezon Ortası

Konu: ABD’de bir yılda 600,000’den fazla kişi kayıp olarak ihbar ediliyor. Bunların yarısından fazlası görünen o ki ülkenin unuttuğu beyaz olmayan kişileri kapsıyor. Bir zamanlar bu kişilerden birisi olan Halkla İlişkiler Uzmanı Gabi Mosely ve kriz yönetimi ekibi, bu unutulmuş kişileri mutlaka arayan birileri olduğundan emin oluyorlar. Ama bu kimsenin tanımadığı kahramanın da herkesten sakladığı bir sırrı var.

Kadro: Shanola Hampton, Brett Dalton, Gabrielle Walsh, Arlen Escarpeta, Karan Oberoi, Kelli Williams, Mark-Paul Gosselaar

Nkechi Okoro Carroll (All American, All American: Homecoming) hazırlıyor. Warner Bros. Television ve Universal Television’la birlikte Carroll’un şirketi Rock My Soul Productions ve Berlanti Productions yapımını üstleniyor. Dizi, 2019’daki pilot sezonunda ABC’nin gündemindeydi.

4) Night Court

Yayın: Sezon Ortası

Konu: 1984-1992 arasında yayınlanan aynı isimli kahkaha efektli komedi dizisinin modern uyarlaması olarak ekrana gelecek. Rolüyle 1985-1988 arası Komedi Kategorisinde En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini kazanan John Larroquette, Dan Fielding karakteriyle yeni dizide de rol alacak.

2018’de rahmetli olan Harry Anderson‘ın ana dizide canlandırdığı, artık rahmetli olmuş Harold “Harry” T. Stone’un kızı Abby Stone, babasının adımlarını takip ederek gece vardiyasında hakimlik yapmaya başlar. Bir yandan işiyle ilgilenirken diğer yandan hepsi birbirinden tuhaf ekibini hizada tutmaya çalışır.

Kadro: Melissa Rauch, John Larroquette, India de Beaufort, Kapil Talwalkar, Lacretta

Melissa Rauch (The Big Bang Theory), eşi Winston Rauch’la birlikte yönetici yapımcılığı da üstleniyor. Dan Rubin senaryoyu kaleme alırken After January Productions ve Warner Bros. Television Studios yapımını üstleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here