Amerika’da 30 Ekim 2009’da piyasaya sürülen Epix, yeniden markalaşmaya giderek MGM+ adıyla yayın hayatına devam edecek.

Epix’in eski projeleri dışında, MGM+’ta yayınlanacak yeni diziler de geçtiğimiz haftalarda duyurulmuştu.

 

Yeniden markalaşma, 2. sezonu Epix’in tüm zamanların en iyi performans gösteren sezonu olan, başrolünü Forest Whitaker’ın ve yapımcılığını Chris Brancato ile Paul Eckstein‘ın (Narcos) üstlendiği Godfather of Harlem dizisinin üçüncü sezon dönüşüyle ​​aynı zamana denk gelen 15 Ocak’ta başlayacak.

 

Epix’in ilk sezonunu 2022’nin Şubat-Nisan ayları arasında yayınladığı, Harold Perrineau’nun başrolünde olduğu From adlı doğaüstü korku gerilim dizisinin 2. sezonu 23 Nisan’da MGM+’ta başlıyor.

 

ITVX’in 8 Aralık’ta yayınladığı, Damian Lewis ve Guy Pearce’ın başrolünde olduğu, gerçek olaylardan uyarlanan, Soğuk Savaş döneminde geçen 6 bölümlük mini dizi A Spy Among Friends, 13 Mart’tan itibaren MGM+ ekranlarına gelecek.

 

Epix’in 2022’nin Nisan-Haziran aylarında yayınladığı, Michael Hirst’ün (The Tudors, Vikings) yaratıcısı olduğu, 1800’lü yılların aynı adlı ünlü kanun kaçağı ve silahşorunun hikayesini anlatan dizisi Billy the Kid, geçtiğimiz günlerde MGM+’tan 2. sezon onayını aldı.


 

BBC One’ın Ekim, Epix’in Kasım ayında yayınladığı  Steven Knight’ın savaş draması SAS: Rogue Heroes, BBC’den Aralık ayında 2. sezon onayını almıştı. MGM+’tan da Ocak ayında onay haberi geldi. Connor Swindells, Jack O’Connell, Alfie Allen, Sofia Boutella ve Dominic West‘i kadrosunda bulunduran dizinin 2. sezonun çekimlerine bu yıl başlanacak ve 2024’te ekranlarda olacak.

 

Belgravia, ITV’nin ve Epix’in 2020’de yayınladığı, Julian Fellowes’in elinden çıkan, Tamsin Greig, Philip Glenister, Harriet Walter, Alice Eve, Jack Shalloo, Ella Purnell, Tom Wilkinson ve Jack Bardoe gibi oyuncuları kadrosunda bulunduran bir dönem dramasıydı. 2022’nin Eylül ayında, orijinal diziden 25 yıl sonra geçecek Belgravia: The Next Chapter adlı devam dizisi MGM+ başkanı Michael Wright tarafından duyuruldu.


MGM+’ın Duyurduğu Yeni Projeler: 

THE EMPEROR of OCEAN PARK: John Wells Productions ve Warner Bros. Television’dan gelen dizi, Stephen L. Carter’ın 2002’de yayınlanan, Elm Harbor serisinin aynı adlı çok satan ilk kitabından uyarlandı.  D.C. siyaseti, Ivy League akademi dünyası ve Martha’s Vineyard sahillerinde geçen dizi, sakin bir hayatı olan ama babası Yargıç Oliver Garland’ın görünürde kalp krizinden öldüğünde dünyası paramparça olan Ivy League hukuk profesörü Talcott Garland’a odaklanıyor.

Parlak bir hukukçu, muhafazakâr ve tartışmalarıyla ünlü siyah bir Yargıç olan Oliver Garland, arkadaştan çok düşman edinmiş ve yıllar önce, bir yargıcın elde edebileceği en yüksek ödülü kazanmıştı: bir Supreme Court adaylığı. Ancak ülke çapında televizyonda yayınlanan acı bir aşağılama sahnesinde, adaylığı bir skandalla çöktü ve asla atlatamadığı özel bir ıstıraba dönüştü.

Yargıcın ölümünün doğası, Talcott’ın eski bir gazeteci ve değişmez bir komplo teorisyeni olan kız kardeşi Mariah tarafından sorgulanması ile olaylar gelişir.

Senaristliğini Sherman Payne‘in (Shameless) üstlendiği dizinin yönetmen koltuğunda Damian Marcano (American Gigolo, Winnig Time) var.


HOODLUM: Godfather of Harlem’ın yaratıcısı Chris Brancato‘nun senaryosunu yazdığı, Cicely Tyson, Laurence Fishburne, Tim Roth ve Andy Garcia‘nın başrollerini paylaştığı 1997’de vizyona giren aynı adlı MGM filmine dayanan Hoodlum, 1930’larda Harlem’da bir kumar imparatorluğu kuran, Harlem’ın ‘Sayılar Kraliçesi’  olarak sivrilen, Ellsworth “Bumpy” Johnson’ın (60’larda geçen Godfather of Harlem’da Forest Whitaker’ın canlandırdığı karakter) akıl hocalığını yaptığı Stephanie St Clair’in gerçek hikayesini konu alıyor.

MGM+ Studios tarafından geliştirilen projede, filmin yazarı Chris Brancato ve Monica Macer, ortak yaratıcı ve yönetici yapımcı olarak görev alıyor.


EARTH ABIDES: George R. Stewart’ın 1949’da yayınlanan aynı adlı kıyamet sonrası bilim kurgu kitabından uyarlanan dizide, eşi benzeri görülmemiş yıkıcı güce sahip bir hastalık, neredeyse aynı anda dünyanın her köşesinde ortaya çıktı ve neredeyse insan ırkını tamamen yok etti. Sonrasında, büyük medeniyet çarkı yavaş yavaş ve amansız bir şekilde bozulurken, barbarlığa kaymaya veya yok olmaya karşı mücadele etmek için sadece birkaç parçalanmış hayatta kalan kişi kalır.

MGM+ Studios, yönetici yapımcılar Michael Phillips, Juliana Maio ve Kearie Peak ile birlikte diziyi geliştiriyor.


AMERICAN CLASSIC: Kadrosunda Kevin Kline ve Jon Tenney gibi isimleri bulunduran dizi, kendini, ailesini ve memleketini, umutsuzca nasıl olduğunu bildiği tek yolla, bir gösteri sergileyerek kurtarmaya çalışan bir adamı konu alan yarım saatlik bir komedi.

Broadway yıldızı ve kötü şöhretli narsist Richard Bean (Kevin Kline) herkesin gözü önünde büyük bir çöküş yaşar ve evine, kendi dehasının ilk kez farkına vardığı, aile tarafından işletilen tiyatroya geri döner. Geldiğinde, erkek kardeşi (Jon Tenney) ve kardeşinin karısının (aynı zamanda Richard’ın eski sevgilisi) sanat tapınağını akşam yemeği ağırlıklı bir yemekli tiyatroya çevirdiğini görünce şok olur. Daha da kötüsü, doğup büyüdüğü Millersberg ekonomik felaketin eşiğindedir. Richard, tiyatroyu, kasabayı ve en önemlisi kariyerini kurtaracak kadar harika bir gösteri sergilemeye ant içer.

Kline, Michael Hoffman, Bob Martin, Leslie Urdang, Anthony Bregman ve Miriam Mintz ile birlikte dizinin yönetici yapımcısı. Dizi, MGM+ Studios ve Anonymous Content’in AC Studios ortak yapımı olacak.


ARK: 2030’da okyanuslar hızla yükseldi ve yakında tüm gezegen sular altında kalacak. Ancak, dünyadan ışık yılı ötede yaşamın olduğu bir gezegenin keşfi, nesiller boyu sürecek yolculuğu yapmak için hayatta kalanlara umut veriyor. Stephen Baxter’ın kitaplarına (2008’de yayınlanan Flood, 2009’da devamı niteliğindeki Ark ve ardından gelen üç ek hikaye: “Earth III”, “Earth II” ve “Earth I”) dayanan dizi, MGM+ Studios ve Anonymous Content’in AC Studios ortak yapımı olarak geliştiriliyor.


HOTEL COCAINE: Miami’de 70’lerin sonu ve 80’lerin başında geçen dizi, bir CIA ajanı ve The Mutiny Hotel’in yöneticisini takip eden 8 bölümlük bir polisiye suç gerilim dizisi.

2023’ün kış aylarında prömiyerini yapmasını beklenen dizi, MGM+’ın Godfather of Harlem ve Hoodlum dizilerinin başındaki isim Chris Brancato‘dan geliyor.


 

Kötü şöhretli mücevher hırsızı Jack Roland Murphy’den uyarlanan, Emmy ödüllü RJ Cutler (Billie Eilish: The World’s a Little Blurry) ve Imagine Entertainment’tan Brian Grazer ve Ron Howard’ın yapımcısı olduğu 4 bölümlük Murf the Surf belgeseli 5 Şubat’ta yayınlanacak.


Hollywood Black, Hot Stuff, The Devil Within, San Francisco Sounds, Wonderland Murders & the Secret History of Hollywood ve Amityville Murders, önümüzdeki zamanlarda MGM+’ta yayınlanacak belgeseller.


MGM+, MGM’in film kitaplığından No Time to Die, House of Gucci ve Licorice Pizza gibi filmlerin yanı sıra, The Silence of the Lambs, Platoon, Robocop, Bull Durham, Platoon, Mississippi Burning, The Magnificent Seven, The Wolf of Wall Street, Star Trek: Into Darkness, The Lost City, Barbershop, The Pink Panther, In the Heat of the Night, The Thomas Crown Affair, A Quiet Place, Father of the Bride, James Bond ve Rocky serilerinden diğer filmleri göstermeye devam edecek.

Kaynak

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here