Maybe This Time, ABC’de 1995-96 sezonunda yayınlanan kahkaha efektli bir komedi dizisi. 18 bölümden oluşmakta. Bölüm süreleri 22-23 dakika uzunluğunda.

Michael Jacobs (Boy Meets World, Girl Meets World, Charles in Charge, My Two Dads), Bob Young (Melissa & Joey) ve Susan Estelle Jansen, dizinin yaratıcıları konumunda. Yönetmenliğini David Trainer (The Ranch, That ’70s Show, Designing Women, Boy Meets World, Cybill, Hot in Cleveland) üstlenmiş. Bu dörtlüye yapımcı koltuğunda Michael Poryes eşlik etmiş.

*Eğlence sektörüne şarkıcı, oyuncu, talk şov sunucusu, dansçı, yazar vb. birçok dalda katkı sağlamış bir isim olan Marie Osmond, Julia karakterine hayat veriyor dizide. Otuzlu yaşlarında, yeni boşanmış, alımlı, güler yüzlü, tatlı bir kadın Julia. Boşanmasının ardından annesinin kafesinde çalışmaya başlıyor. Böylece bir ailenin 3 kuşaktan dişi üyesinin ilişkilerine odaklanan hikayemiz başlamış oluyor.

*Hot in Cleveland, The Golden Girls, The Golden Palace, Ladies Man ve Mary Tyler Moore gibi dizilerden yakinen tanıdığımız, yaklaşık 1 sene önce 100 yaşına girmesine 17 gün kala aramızdan ayrılan Betty White‘ı Julia’nın özgür ruhlu, neşeli, hayat dolu annesi Shirley karakteriyle izliyoruz. 5 kere evlenmiş Shirley bugüne kadar ve 5 kocası da vefat etmiş.

*Blindspot, Phenom ve Growing Pains gibi dizilerden tanınan ve birçok animasyon dizide seslendirme sanatçılığı da yapmış olan Ashley Johnson, Julia’nın 12 yaşındaki yaramaz ve şımarık kızı Gracie karakterini canlandırıyor.

*Craig Ferguson, Shirley’nin kafesinde fırıncı olarak çalışan İskoç bir adam olan Logan karakterine hayat veriyor.

*Magnum P.I., UnReal, Hot Properties, Strip Mall ve The Naked Truth gibi dizilerden anımsanabilecek Amy Hill‘i kafenin düzenli müşterisi Kay Ohara karakteriyle izliyoruz.

*My Best Friend’s Girl, Good Luck Chuck, 400 Days, Employee of the Month gibi sinema filmlerinden tanıdığımız Dane Cook, 8. bölümde Kyle rolüyle dahil olmuş hikayeye ve bu diziyle birlikte ilk oyunculuk deneyimini yaşamış.

*Konuk oyuncu havuzunda Kelly Hu, Lindsay Price, Nicole Sullivan, Richard Speight Jr., Sam McMurray ve Cloris Leachman gibi tanıdık simalar mevcut.

Dizinin ilk 3 bölümünü bitirdim ve izlenebilir buldum. Marie Osmond’u epey sevdim. Betty White ve Amy Hill, bildiğimiz gibiler. Enerji katmaktalar diziye. İskoç fırıncı idare ediyor. Küçük kıza ise hiç ısınamadım.