5 yorum pirate 02 Ocak 2023 08:24

Netflix’in İspanya yapımı yeni dizisi Machos Alpha (İngilizce adıyla: Alpha Males), 30 Aralık’ta izleyici karşısına çıktı.

Bir ilişki komedisi olarak tarif edilebilecek olan Machos Alpha, 10 bölümden oluşuyor. Bölüm süreleri 31-37 dakika aralığında dğişiyor.

Alberto Caballero ve Laura Caballero, dizinin yaratıcıları konumunda. Aynı zamanda yönetmenlik görevini de üstlenen ikiliye Daniel Deorador ve Araceli Álvarez de Sotomayor eşlik etmiş yazar masasında.

Pedro, Luis, Raúl ve Santi isimli, kırklı yaşlarında olan 4 yakın arkadaş var hikayemizin merkezinde. Dizinin açılışında bu dörtlüyü ‘cinsiyetçilik’ konulu seminer benzeri bir etkinlikte görüyoruz. Pek istemeyerek orada bulundukları hissediliyor ve cinsiyetçilik yapan bir erkek olduklarını dillendirmeleri oldukça zor oluyor. Akabinde de bundan 6 ay öncesine dönüyor ve bu 4 arkadaşın hikayelerini en başından izlemeye başlıyoruz.

Fernando Gil, Pedro karakterine hayat veriyor. Bir televizyon kanalında yönetici pozisyonunda çalışan Pedro’nun hikayesini cinsiyetçi yapısından ötürü işinden kovulmasıyla açıyoruz. Kısa bir süre önce büyük, lüks bir ev almış Pedro orada sevgilisi Daniela (María Hervás) (The Cook of Castamar, El Inmortal) ile birlikte yaşıyor. Eskiden bir hostesmiş Daniela. Şimdilerde ise sosyal medya içerik üreticisi olmaya çabalıyor.

Raúl Tejón (Sin límites, Alma, El Continental), Raúl karakterini canlandırıyor. Küçük bir restoran/bar tarzı bir mekan işletiyor Raúl. Avukatlık yapan Luz (Kira Miró) ile 3 yıldır devam eden bir ilişkisi var ve birlikte yaşıyorlar. Raúl, Luz’a evlenme teklif etmek niyetinde. Luz ise Raúl’e açık ilişki önermek üzere. Raúl’ün evli bir kadınla (Silvia Marty) sekse dayalı gizli bir ilişkisi olduğunu da ekleyeyim.

Fele Martínez‘i (Pequeñas Coincidencias), Luis karakteriyle izliyoruz. Luis, bir polis. Evli ve 2 çocuğu var. Eşi Esther (Raquel Guerrero), aylardır seks yapmıyor oluşlarından muzdarip.

Arkadaş grubumuzun 4. ve son üyesi ise Santi (Gorka Otxoa) (Un Asunto Privado). 16 yaşındaki kızı Alex (Paula Gallego) (Vis a Vis: El Oasis) ile birlikte yaşıyor. Eski eşine hala aşık olan boşanmış bir adam Santi. Kızı onu yeniden randevu dünyasına atılması için güdülendirmeye çalışıyor.

Kadroda ayrıca Mar Saura, Nathalie Seseña, Petra Martínez, Santi Millán, Virginia Rodríguez, Cayetana Cabezas, Jazmín Abuín ve Isabel Serrano gibi isimler mevcut.

Dizinin ilk 2 bölümünü izledim ve yeterli buldum. Vakit geçirmelik, eğlenceli sayılabilecek bir dizi olduğunu söylemek mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here