0 yorum pirate 18 Ekim 2022 10:35

Les Papillons Noirs, Fransız kanallarından Arte’de 8 Eylül 2022 tarihinde başladı. 6 bölümden oluşan sezonu tamamlandıktan sonra da dizinin dünya geneli yayın haklarını satın almış olan Netflix’te izleyiciyle buluştu 14 Ekim 2022 tarihinde.

Mini dizi olarak sunulan dramanın bölüm süreleri 45-65 dakika aralığında değişmekte.

Olivier Abbou ve Bruno Merle, dizinin yaratıcıları konumundalar. Bu ikiliye yapımcı koltuğunda Myriam Gharbi-de Vasselot, Matthieu Elkaïm ve Julien Dewolf gibi isimler eşlik etmişler. Abbou, dizinin yönetmeni aynı zamanda.

Adrien Winckler (Nicolas Duvauchelle), 2. kitabı için gerekli olan ilhamı bir türlü bulamamış olan huysuz bir yazardır. Derken fırsat ayağına gelir. Albert Desiderio (Niels Arestrup) isimli yaşlı bir adam Adrien’i anılarını yazmak ve ölmeden önce bir çeşit itirafname hazırlatmak üzere işe alır. Adrien buna ilk başta gönülsüz yaklaşsa da Albert ve Solange’ın bu tutku dolu, sıra dışı aşk hikayesi bir romancı için yabana atılacak bir şey değildir.

Albert ve Solange’ın tanışmaları 12-14 yaşlarında küçük birer çocukken gerçekleşir. Sonrasında birbirlerinden kopamazlar. Birer ergenken başlarına gelen acı bir olay sonrasında gerçek bir çift olurlar. Çiftin aşklarını besleyen alışılmadık bir tutkuları vardır.

Altmışlar, yetmişler, seksenler… Albert (Axel Granberger) ve Solange (Alyzée Costes) ile tarihte bir yolculuğa çıkıyoruz. Bir yandan da günümüzde yol alıyoruz.

Kadroda ayrıca Alice Belaïdi, Sami Bouajila, Marie Denarnaud, Brigitte Catillon, Lola Créton, Henny Reents ve Nicolas Wanczycki gibi isimler mevcut.

Dizinin ilk 2 bölümünü izledim. Albert ve Solange’ın hikayesini, yani geçmiş sahnelerini izlemesi epey keyifliydi bu 2 bölümlük süreçte. Günümüz sahneleri geçmiş sahneleri kadar çekici değildi elbette ama sırf o geçmiş sahneleri için bile izlenir zaten dizi. Bir şansı hak ediyor kısacası.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here