0 yorum pirate 24 Kasım 2022 08:42

Peacock’ın yeni dizisi Leopard Skin, 17 Kasım’da izleyiciyle buluştu. 8 bölümden oluşmakta ve bölüm süreleri 23-34 dakika uzunluğunda. Bu da diziye ait fragman:

Leopard Skin için drama, kara komedi, suç, gerilim ve gizem ögelerini harmanlayan bir iş denebilir. Bunlara ek olarak biraz ihanet biraz da tutku vaat ediyor. Sebastian Gutierrez dizinin yaratıcısı, senaristi, yürütücüsü ve yönetmeni konumunda. Ona yapımcı koltuğunda Stuart Ford eşlik etmiş.

Geçelim dizinin hikayesine.

Meksika’da şehir dışında bir yerdeyiz. Bir grup Amerikalıyı çok kısa bir süre sonra garip bir olay bir araya getirmek üzere. Hava güzel. Okyanus ve ormanın birleştiği bir noktada konumlanmış olan bir sahil evindeyiz. Evimizin güzel sahibesi Alba Fontana. Kendisi bir belgeselci. Eski kocasından kalan bu sahil evinde hizmetçisi Batista ‘Batty’ Ferreira ile birlikte yaşıyor. Batty, Alba’nın sevgilisi aynı zamanda. Şu sıralarda aralarında bir küskünlük mevcut.

Alba karakterine The Haunting serisine ek olarak Jett, Roadies, Wayward Pines, Californication ve Entourage’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda diziden yakinen tanıdığımız Carla Gugino hayat veriyor. Batty karakterini ise Jett dizisinden anımsanabilecek Hollandalı aktris Gaite Jansen canlandırıyor.

Alba ve Batty’nin 3 adet davetsiz misafiri karşılamalarıyla hikayemiz başlıyor. Fausto Malone, Sierra Loba ve Clover Braun isimli bu 3 davetsiz misafir, ellerinde silahlarla eve gelip Alba ve Batty’yi rehin alıyorlar.

Üçlümüz, ilk kez bu işte bir araya gelen bir hırsızlık çetesi. Birbirlerini daha öncesinden hiç tanımıyorlar. Amerikalı biri tarafından Meksika’daki bir müzeden yüklü miktarda elmas çalmak üzere tutulmuşlar. Elmasları çaldıktan sonra işler bir noktada ters gitmiş ve aralarından biri vurulmuş. Onlar da yakınlardaki bu eve sığınmışlar. Ekibin şoförü olan Clover, yaralımız konumunda. Üçünün de soğukkanlı/sakin tipler olduklarını söylemek mümkün.

Fausto Malone rolünde Jett, UnReal ve The Shannara Chronicles gibi dizilerden anımsanabilecek Gentry White‘ı, Sierra Loba rolünde Origin, Zoo ve Riviera gibi dizilerden hatırlanabilecek Nora Arnezeder‘i, Clover Braun rolünde ise The Walking Dead, New Amsterdam ve She’s Gotta Have It gibi dizilerden anımsanabilecek Margot Bingham‘ı izliyoruz.

Davetsiz misafirlerimizin geldiği günün akşamında da 2 adet davetli misafiri mevcut Alba’nın: Meslektaşı Max Hammond ve onun ‘trophy girlfriend‘ kategorisindeki artı biri Maru.

Max rolündeStrike Back, Chicago Justice, Camelot ve Crusoe dizilerinden tanıdığımız Philip Winchester karşımıza çıkıyor. Ateşli güzelimiz Nora rolünde ise The Haunting of Bly Manor dizisinden anımsanabilecek Amelia Eve‘i izleme fırsatı elde ediyoruz.

Ertesi gün son bir davetsiz misafir daha teşrif ediyor: Alba’nın eski kocasının eski hizmetçisi Inocencia. Kendisi aynı zamanda Max’in belgeselinde boy gösteren bir konuk.

Karaktere Ana, Goliath, Jane the Virgin, From Dusk Till Dawn: The Series ve Narcos gibi dizilerden anımsanabilecek Ana de la Reguera hayat veriyor.

Dizimizde bir karakter daha mevcut: Yargıç LaSalle. Yargıç, onun mesleği mi yoksa lakabı mı bilinmiyor. Amerikalı bir adam. Miami’de yaşıyor. Hırsızlık çetesini tutan/bir araya getiren kişi LaSalle.

Dizinin ilk 2 bölümünü izledim ve yeterli buldum. Güçlü bir kadro kurulmuş. Atmosfer güzel; anlatım da fena değil. Hikayenin çok iyi olduğu söylenemez aslında ama saydığım diğer faktörler sayesinde izletiyor kendini.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here