Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.Hemde ölürcesine emin hazır ve nazır, Kendinden o kadar emin ki ” Biz Sadece Arkadaşız” Bizde Arkadaş,kardeştir. Candan ötedir. Ama Hadesin kitabında şu yazar, Sadece Arkadaşım evet iyice dudaklarıma yapıştı,evde tek yatak vardı,beraber güzelce yattık arkadaşla,sonra iyice morartana kadar öptü beni..

”Öpse de arkadas ama benden hoşlanıyormuş çok napuyum” ah kuzum sen her senden hoşlanana öptürürsen duduşların bozulur ama 🙂

Biri şuna anlatsın insanlar yalnızca diğer insanlara gülerler. Yastıkaltında biriken altınlar cennete girerken ki gözyaşlarınızı silecek. adeta kendi ekinoksunu yaşıyor kızcağız. Kin,Nefret öfke ne varsa yatakta Arkadaşı ile hallediyor. Biz manyağız, deliyiz, pisliğiz, Hades, Arkadaş ile sevişilir de öpüşürde diyorsa doğrudur. yağmur sonrası sadece toprak güzel kokar benim saçlarım değil,bu cümleden bir halt anlamazsın hades. Demedi deme…

şu naylonla şemsiye satanlara yağmur damlası düşmeden olay mahalline kendileri damlar..bay bayan şemsiye diye bağırırken “unisex şemsiye yani demek isterdim, dünya değişiyor abi, ayak uydurmak lazım. Geri kalmayalım.

dün gece masada unuttuğun kek gibi kararlı olsan onun gibi kuru demiyorum ama hiç değilse bir işe yara kız. affetmek ve unutmak iyi insanların intikamıdır. Ben buldum Sen asla bulunmadın Kulağımda tekrarlar O ses Baktın Ben asla kaybetmedim Bir çok çeşit korkuyla beslenmen gerek Bende içinde ve sen..

‘Kurtuluş’ Ankarada bir mahalle..fazlası değil.Belki bir de Bob Marleyin en iyi şarkısı.Daha fazla düşünmeye gerek yok.Adı heryerde kendisi yok! Kurtulmaya gelmiyoruz bu dünyaya..Daha da saplanmak için burdayız.Dibine kadar.Kurtuluşu beklemek yararsız.Gelmez çünkü. Kontenjan dolmuş Hades.

Çocuk Ellerimi öpüyordu,bir an kendimi parkta buldum, bana acıdı,neden ağladımı sordu,Daha önce böyle birini c2 de bir de burada görmüştüm,Aman Allahım bu bir mucize, bu çocuk arkadaşım olabilir miydi,sadece arkadaş, Sade bir Kahve gibi ek bir şey katılmamış gibi,Bunu anlatırım,arkadaş derim,

Off derken, bir gün evime çıkageldi,Elinde hediyesi ile bana bakıyordu, geç olmuştu,bu çocuğu bu saatte gönderemezdim, Bende kaldı,evde tek yatak, yatıracak başka yer yoktu,onu bu halde bırakamazdım, Hem,hem ne olacak ki sadece bir arkadaş.

içimde bir şeyler vardı,delice cinsellik arzusu,delice bir istek, hem ben değil miydim yatmadan duramam,sevişmeden yapamam diyen evet evet bendim, ama sadece öptü, vallahi bak, üstümü bile çıkartmadım,öyle bi öpüştük ki,her yerim morarmıştı,aslında daha fazlası oldu,ama utanıyorum söyleyemiyorum. dilime kilit vurdular sustum kaldım.

Kızın intikamı, başarısız suikast girişimleri gibiydi,yarım kalan tamamlanmayan,içinde öyle bir öfke var ki Mutlaka yapmalıyım,o gece neden, neden ben dahasını vermedim çocuğa dedi. Pişman bir halde düşündü,evet evet neden eksik kaldı.. acaba eksik miydi, tamamlanmadı mı,

Düştüğü yerde tanımazken kendi suyunu yağmur. Biliyorum, aynı dalda gül bile anlamaz dikenini. Anlasada, anlatamaz kimse yıkımını başka yıkıma. Her gün yanar söner kasvetimle bin ateş demiş şair, nede iyi demiş..

Bu toplumun kaderimidir nedir bilmiyorum,her edepsizliğe bir kulp takma peşindeler, Bizi,beni,benim arkadaşlarımı ilgilendirmez senin Kutsanmış sözlerin. Bizler o makama mevkiye varamadık.


Emre KOZAN ® sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir Cevap Yazın