Daha önce kedilerin inanılmaz anatomilerinden, kendi kendilerini tedavi etme yetilerinden bahsetmiştik. “Alerjim var, kedilere yanaşamıyorum,” diyenler için alerjiye yol açmayan kediler de üretilmişti üstelik. İnanmayacaksınız belki ama kimileri işi abartıp kedi pornosu bile çıkarmıştı piyasaya!

Şimdi sizlere bomba gibi bir haberim var! Akıllı mı akıllı bir kedi -sanırım Van- İngiltere’de toplu taşımayı kullanmaya başlamış. T S Elliot’ın şiirine konu olan gizemli kedi Macavity’nin adını vermişler bu haylaza. Otobüs şoförlerinin birkaç haftadır dikkatini çeken bu şirin yaratık, otobüs durağında sabırla sırasını bekliyor, kapılar açılınca otobüse atlıyor ve bir sonraki durakta kapılar açılır açılmaz otobüsten iniyormuş.

Bu bir sonraki durağı kıymetli kılan neymiş peki? Kedimizin her gün otobüsle gittiği sokakta yer alan bir dizi dükkandan birisinin, İngilizlerin “fish and chip” tabir ettiği bir balıkçı lokantası olması! Yakında telefonla yer ayırtmaya kalkarsa şaşmamak gerek diyor ve ah şu kediler demekten kendimi alamıyorum.

Ve tabii ki son olarak bu haberden beni haberdar eden kıymetli şahsiyet fallik osman beye de teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

bşiktaşta durakta kedi taklidi yapan bir adam vardır. zihinsel özürlü olsa gerek. otobüs yanaşırken tekerler altında ezilen kedi sesi taklidi yapıyor ama ilk kez duyanların gerçek kedi sesinden ayırması pek mümkün değil. bazen de dalgın dalgın gezen kişiler olursa, çiftler olursa kuyruğuna basılmış kedi sesi taklidi yapıyor. önce irkilen insanlar gülüşmelerle kendilerine gelip bu adamı farkediyorlar.


Emre KOZAN ® sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir Cevap Yazın