İzmir’de Aşk Başkadır. Bu cümle her zaman kalbimde bir yer bulmuştur. Şehrin tarihi dokusunda kaybolmak, güneşin batışını denizden izlemek, Kumru yemek, Konak Meydanı’nda saat kulesinin gölgesinde buluşmak… Hepsi bir aşk hikayesi için mükemmel bir arkaplan oluşturur.

Benim hikayem de İzmir’de geçti. Onunla saat kulesinde buluşmuştuk. O kadar güzel bir gülümsemesi vardı ki, onunla geçirdiğim her dakika benim için bir hazineydi. İkimiz de birbirimize aşık olmuştuk ve o gün, İzmir’de aşkın ne kadar güzel olduğunu bir kez daha anladık.

Ardından Kumru yemek için bir kafeye gittik. Birbirimize bakarak, güzel anılarımızı paylaştık. O sırada, bir martı geldi ve simit istedi. Ben ona simit verdim ve o da martıya attı. Martı sevinçle simidi yakaladı ve uzaklaştı.

Konak Meydanı’ndan vapura binerek Karşıyaka’ya geçtik. O güzel manzarayı izleyerek, birbirimize sarıldık. O gün, İzmir’de aşkın ne kadar güzel olduğunu bir kez daha anladık.

Ama her güzel hikayenin sonu gelir. O gün, ona aşkımı itiraf ettim ve o da bana aynı şekilde karşılık verdi. Ancak, yıllar sonra ayrılmak zorunda kaldık. Birbirimize olan aşkımızı asla unutmadık ama hayatın zorluğu bizi birbirimizden uzaklaştırdı.

Bugün, İzmir’de aşkın ne kadar güzel olduğunu hatırlarken, hüzünleniyorum. Ama aynı zamanda, bu şehirde yaşayan herkesin, İzmir’de aşkın başka olduğunu anlayacağına inanıyorum. Çünkü İzmir, sadece bir şehir değil, aynı zamanda aşkın başka olduğu bir yerdir.

Kaynak : Chatgbt’ nin uydurduğu bir hikaye 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here