Mekatronik Mühendisi,Mesleğini yapmayan,Asi İsyankar, dik başlı, Sovyetler gibi dağılmış bir ailenin çocuğu,Annesiz Babasız Büyümüş, Japonya da okumuş,Okumuşta ne olmuş, Sen Git Buradan taaa 12 saat süren Japonya ya Kyoto Üniversitesinden Mezun ol, Sana Türkiyenin Savunma Sanayisi Atatürkün Köpeğinin adını sorsun Mülakatta elen oldu mu şimdi hee oldu tabi, benden önce giren çocuğa annen nası oğlum baban nası oğlum diyen Şahsiyet Bana Atatürkün Köpeğinin adını sormaz mı, dümdük direk adama bakarak 5 saniye düşünerek SEN sin dedim, valla dedim, Tabi Kovdu beni ne yapacaktı Aferin bildin diyeyecek Hali yoktu ya.

Çocukluğumdan belliydi adam olmayacağım, Anne Baba olmayınca Kalemin gücüne güvenerek Devlet Parasız Yatılı da okuyan, Lise dahil ömrü Yurtlarda geçen Anadolu Çocuğu,

Lisede Saran bir Japonca Merakı robotlar Japonya Uydular falan derken Soluğu birde bakmışım Japonya da aldım, Kolay olmadı tabi, gidebilmek için önüme sunulan şart, PKK’nın Türkiye’ye yaptırım uygulama isteği kadar zordu, Japonca bilecekmişim, Kabul etmeleri için çok iyi bir Proje yapacakmışım, İnat değil mi, ikisine yaptım, hem de öyle bir yaptım ki,Gazeteye çıkacak kadar, Arşivlerde ” Dahi Türk” olarak çıktığım gün Projeyi yapmıştım, Kyoto da zamanın Profu PES, Gambatte Gambatte diyerek kabul etti. Japonya Maceram Başladı Tabi,

gittik,para yok pul yok, Burs alıyorum Monbusho, yetmedi, okulu dondurdum, biraz çalıştım tekrar gittim, O arada Kyoto Üniversitesi ile Türkiye’nin denklink sorunu vardı, bizimkiler Dünyanın ilk 23.Üniversitesi Olan Kyoto Üniversitesini tanımayız demezler mi, Hay Eşşekler Kovalasın sizi emi..

Genede Ülkemi Seviyorum, yoo harbi seviyorum, yıl 2000- yada 2002 falan çok iyi hatırlamıyorum ama bir Gazete de çıkan habere göre, Bizim Türkiye,Kuzey Irak dan İstihbarat toplamak için İsrail’in Uydularına ihtiyaç duyar, Yazışmalar iletişimler başlar, bizimkiler derki, Kuzay Irak da bana yer yüzüne yakın 5-10 Metreye kadar görüntü ver, İsrail ise 50 mt den aşağıya inemeceğini söyler, Bizimkiler ise, 50 mt işime yaramaz, Orada yaşayan halkın sivilmi terörist mi olduğunu göremiyorum der, velasıl vermezler, Üzüldüm,çocuk halimle üzüldüm, Kos koca Türkiyenin görüntü alabilecek kapasitede o dönemde uydusu yapılamaz, o dönemde ise bu haberden etkilenerek bir muziplik yapasım geldi, ilk işim, Uydumuz yoksa olan ülkelere sızamaz mıyız gibi bir şeyler düşüyordum, İngilterenin Echelon yapıyorsa biz neden yapmayalım dedim, Havada uçan Mailleri, 10 km uzaklıktaki wirelass sistemini çözmekle işe başladım, Bunları yaptın mı derseniz aynen yaptım,ancak hiç bir işe yaramadı, Ülkemde bir söz vardır, Müfredat Oku Müfredat,Müfredatın dışında okuyanlardan ne hayır ki gördük ki derler. Aha bu zihniyet yüzünden Yapamadım.

Neden yapamadım ??

Lisede Yurt da kalırken Japonca çalışıyorum, Yat saati gelmiş geçmiş, Normal dersler bitince Biraz Japonca çalışayım dedim, Okul Müdür yardımcısı o gece yurt da nöbetçi Kulakları çınlasın inşallah, İngilizce Çalış, İngilizce dedi, Bu nedir Japon mapon honk mong aldı sözlüğü vurdu duvara yırttı, Ertesi gün Yurdu terk ettim. İşte Müfredatın dışına çıkanın hali,örnek alın ey ahali duyduk duymadık demeyin..

Her şeyde bir Hayır vardır.

İsyankar kişiliğimden asla ödün vermedim, Bir daha o yurda döner miyim Asla, İsmi Lazım değil, aynı ilde Üniversitesinin bir Yurduna girdim, Lisedesin Nasıl Üniversite Yurduna girdin derseniz o iş sizi de beni yorar. Bir şekilde girdim,

benden büyük abiler falan var tabi ( Abi diyorum cemaat aklınıza gelmesin,Bunlar la İlgili Çok Doyurucu bir Yazı Yazacağım).

Tabi Japonya – Robotlar falan derken bir gün yurtta abinin birine dedim ki ben dedim robot yapacam uydu yapacam aha şunu bunu yapacam dedim, Biz bunları yapıyoruz dedi. Nedir bölüm dedim, Mekatronik dedi.

Aha o zaman gideceğim bölüm bu dedim, Son zamanlarda Lise sonda kendi okuluma gitmez, kaçak göçek Üniversite de Mekatroniğin derslerine girerdim, bir şey anlar mıydım, hiç bir şey anlamadım, Ama notlar alıyor çalışıyor düşünüyordum.

iyi ki Yurttan çıkmışım, iyi ki o gün terk etmişim yurdu, Her şeyde bir hayır vardır diye boşuna demez erenler.

Müfredatın Dışına çıktım, Hemde baya çıktım, Sonrası Japonya macerası..

Haini Dışarıda arama, kaltak içeride olunca kapı kilit tutmaz Oğul..

Bu nasihat midir nedir bilemem, ancak iyi bir sözdür, Haini dışarıda arama her zaman içimizdedir.

Yaptığım Projeyi Türkiye ye uyarlamak için çok kurum ile iletişime geçtim, dikkate bile almadılar, Ama gazeteye çıkınca Almanyası İngilteresi İsraili gel bizde oku diye tepe taklak oldular, güzel ülkem sen nerdeydin be…

Memleket daha Atatürkü tam anlamadıki ben köpeğini anlayım, Köpeğin adını bilemedik diye, memlekete ne uydu yapabildik, nede proje uygulayabildik, Hiç bir şey yapamadık.

Merak edenler için Atatürkün Köpeğinin adına Foks imiş, Aslında en güzel cevap şudur,

Ankaranın taşına bak,gözümün yaşına bak,uyan paşam uyan,şu feleğin işine bak.

Bundan sonraki yazılarımda merak edenler için FETÖ Terör Örgütü için güzel bir yazı yazacağım, öyle işkembei kübradan sallar gibi değil, 2010 da 15 Temmuzu görürcesine anlatılan bir yazıdır.

Bunları artık sadece Blog Sayfasında Yazıyorum, ziraa Devletin ihtiyacı yok, olsa idi, zamanında Fetönün ne menem bir bela olduğunu söyleyenlere, Bunların işi din iman bunlardan ne zarar gelirki demezdi. Buna da cevaben.

Siz her alnı secdeye değeni vatan perver sanarak kaybettiniz.


Emre KOZAN ® sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

Bir Cevap Yazın