sezonun son bölümü, tam da ardarda gelen 3 mükemmel bölümden sonra (.07%, five years gone, the hard part) landslide’la yavaşlayan heroes, çok üzgünüm ama, çılgınlık üstüne çılgınlık, aksiyon üstüne aksiyon göreceğimi umduğum son bölümüyle beni yanılttı. giderek yükselen bir grafik, son 2 bölümde (benim açımdan) yere çakıldı. son on dakikaya gelene kadar açıkçası o kadar sıkıldım ki, ileri sarmayı bile düşündüm. son on dakikada biraz toparlar gibi olsa da, resmen hollywood klişeleriyle (aile bağları, aile bağları, aaaileee baağlarııı) içim ezildi. heralde en eğlenceli kısımlar “volume two” yazdıktan sonra başlayan yerlerdi. bir de, her zamanki gibi, sylar’ın olduğu sahneler.

üzüntümü uzun uzun dile getirdikten sonra özete başlayayım, bir sezon da burda bitsin. bilimadamlarınca bundan sonrasını diziyi seyretmeyenlerin okuması tavsiye edilmiyor.

bu arada dip not; yeni sezon 24 eylülde başlayacak.

mohinder’in konuşmalarıyla sezon boyunca olan önemli olaylardan kısa görüntülerle başlıyor bölüm. daha sonra kirby plaza’da özel güçlü insanların çoğunun o anda bulunduğu yerden olaylar başlıyor. i̇lk önce niki ve dl, görüyoruz ki dl ölmemiş, ikisi beraber odadan çıkmayı başarıyorlar. daha sonra görüyoruz ki, niki, dl’i bırakıp micah’ı aramaya gidiyor

mohinder, molly, hrg ve matt’in bulunduğu sahneye geçiyoruz daha sonra. matt, molly’i koruyacağını, kimsenin ona zarar veremeyeceğini söylüyor ve hrg silahını indiriyor.

hiro ve babası ando’nun arkasından tartışıyorlar. babası esas işinin görevini sürdürmek olduğunu, ando’yla uğraşırsa kaybedeceğini söylüyor. ama hiro ando’ya kurtarmaya karar veriyor. bunun üzerine babası hiro’ya kılıcı vererek gerekeni yapması gerektiğini, ama adının arkasında duran senelerce önceye dayanan efsaneyi unutmamasını öğütlüyor.

nathan ofisindeyken annesi geliyor ve ailesinin şehir dışına çıkarıldığını ve linderman’ın öldürüldüğünü ama bunun planlarda bir değişikliğe sebep olmadığını söylüyor. nathan da bunun birşeyi değiştirmediğini kabul ediyor ve bombadan sonra dünyanın ona ihtiyacı olacağını ifade ediyor.

mohinder ve hrg thompson’un cesedini taşırlarken şirketten diğer adamların onları aramaya başlamış olacağından konuşuyorlar. mohinder molly’e birşey olmasına izin vermeyeceğini, onu hayatta tutanın mohinder’in kanındaki antikorlar olduğunu söylüyor. bu sırada matt gelerek molly’e birşeyler olduğunu söylüyor.

diğer ikisi odayı terkederken, claire babasını arıyor ve slyar’ın ted’i öldürdüğünü söylüyor. hrg peter’a onu durdurabilecek tek kişinin peter olduğunu söylüyor ve elinin altında sylar’ın yerini gösterecek bir sistem olduğunu, onu tamir eder etmez peter’a haber vereceğini söylüyor ve ikisinin ne olursa olsun beraber kalmaları konusunda uyarıyor. telefonu kapattıktan sonra bir otoparka giriyorlar, nathan bir köşede onları bekliyor. claire peter’a ona yalan söylediği için kızıyor, nathan’ın onları sallamadığını, ve ona ihtiya. duymadıklarını söylüyor. peter’sa yardıma ihtiyacı olduğunda abisinin onu hiç yüz üstü bırakmadığını söyleyerek nathan’la konuşmak üzere arabadan çıkıyor.

hiro’yu 1671 yılına, kyoto’ya ışınlanmış buluyoruz. i̇ki grubun savaşının ortasında kalıyor hiro çaresizce. bir tarafta meşhur armamızdaki işareti görüyoruz. zırhın i̇çindeki adam da hiro’nun babasına benziyor çokç.) tam bu surada güneş tutulması oluyor, ve iki tarafta şaşkınlıkla gökyüzüne bakarlarken bölüm bitiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz