Nisan, evlerimizde bahar temizliği yapma baskısının her yerde hissedilebildiği bir mevsimdir. Ben de her şeye kapılabilirken, bu yıl, güncellemeye daha fazla odaklanmak istiyorum. sistemler mükemmellik için derin temizlik yerine evimin.

Wit & Delight’taki Nisan temamız tam da bununla ilgili: Alanlarımızı günlük yaşamlarımız için daha işlevsel hale getirmek için evlerimizdeki sistemlerin ince ayarını yapmak.

Her şeyi aynı anda halletmeye çalışmak yerine, hangi sistemlerin bireyler olarak bizim için en faydalı olacağını bulmakla ilgili. Bu konu, ev organizasyon sistemlerinden mekanik sistemlere ve mekanlarımızdaki deneyimimizi geliştirmek için yaptığımız yapısal güncellemelere kadar her şeyle ilgilidir.

Estetikle ilgili olduğu için ev tasarımı hakkında çok şey yazsam da, bu ayın temasının odak noktası, “mükemmel” bir tasarım estetiğini iyileştirmenin çok ötesine uzanıyor. İç tasarım elbette önemlidir, ancak ev ortamlarımızla etkileşim şeklimiz söz konusu olduğunda önemli olan tek şey bu değildir.

Evde sistemler oluşturmak, herkes, yine de herkese uyan tek bir yaklaşım yoktur. Zaten hayatınızı yaşama şeklinize uyan ve onu geliştiren sistemleri seçmelisiniz.

DEHB’si olan bir kişi olarak, ev organizasyon sistemlerine sahip olmak çok önemlidir. Bu sistemler, enerjimin doğal olarak aktığı şekilde çalışmama yardımcı oluyor. İşleri (çoğunlukla) düzenli tutmama ve daha da önemlisi günlük hayatı daha kolay yaşamama yardımcı oluyorlar. Kiler düzenleme sistemim günlük yemek pişirme rutinimi geliştiriyor, banyo düzenleme sistemim sabahları hazırlanmama yardımcı oluyor ve çöp kutusu sistemim ileride sınıflandırmak üzere evimizin etrafındaki çeşitli öğeleri toplamama yardımcı oluyor.

Şu anda hayatımdaki pek çok şeyde olduğu gibi, benim için en önemli olan ev düzenleme sistemlerini sürdürmek, her şeyden çok tutarlı bakımla ilgilidir.

Beş boş dakikayı bir çekmeceyi düzenlemek veya çamaşırları kaldırmak için bir fırsat olarak kullanmak gibi, kademeli bir fark yaratan küçük eylemlerle ilgili. Zamanla, her zaman mükemmellik için çabalamaktansa, geçer düzeyde bir organizasyona teslim olmayı öğrendim.

Ev hayatımın motorunun sorunsuz çalışmasını sağlamak, evimde gerçekten iyi hissetmemi sağlayan şeylerin çoğu. Bunun ötesinde yaptığım herhangi bir tasarım güncellemesi, en üstteki kirazdır.

W&D’den Özel Çizimlerle Teknolojinizi Giydirin

Telefonunuza ve bilgisayarınıza bu ayın indirilebilir arka planlarını almak için bültenimize kaydolun!

Kaynak :

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here