1 yorum pirate 15 Aralık 2022 08:01

Her Bucket List (Geunyeoui Bucket List), Güney Kore yapımı bir dizi. 31 Aralık 2021 tarihinde KakaoTV isimli bir dijital platformda yayınlanmış. Tek sezon ve 10 bölümden oluşmakta. Bölüm süreleri brüt 17-19, net 14-16 dakika aralığında değişmekte.

Aynı isimli webtoondan (çizgi romandan) uyarlanan dizinin yaratıcısı ve yönetmeni Hwang Kyung-Sung. Ona Song Woon da eşlik etmiş yönetmen koltuğunda.

25 yaşındaki biri kadın biri erkek 2 komşu arasında filizlenen arkadaşlığı merkezine alıyor dizi.

Cha Ra-Ri (So-hye Kim), aşık olduğu adamın ani ölümünün ardından yas sürecine giren bir kadın. Dokunsan ağlayacak halde. Dokunmasan da. Sevgilisinin ölümünün ardından 2 kez kendini öldürmeye çalışan Cha Ra-Ri, bu denemelerinde başarısız oluyor. Sevgilisiyle birlikte oluşturdukları “beraber yapılacak şeyler listesi” gözüne iliştikten ve duygulandıktan sonra da 3. denemesinden önce bu listeyi tamamlamaya karar veriyor.

Kang Han-Sol (Na In-woo) ise YouTube sayfasında gitar çalıp şarkı söylediği videolar paylaşan ve bu sayede bir tanınırlık kazanmış olan hevesli bir şarkıcı. Lakin bir sorunu mevcut. Sadece yalnız olduğu zamanlarda şarkı söyleyebiliyor. İnsan içinde şarkı söylemeye çalışırken büyük stres yapıyor ve hatta bu stresten bayılır hale geliyor. İyi bir şarkıcı olabilmesi için bu fobisini bir an önce aşması gerekiyor.

Kang Han-Sol, bir akşam evlerinin önündeki parkta etrafta kimsenin olmadığını kontrol ettikten sonra gitar çalıp şarkı söylemeye başlıyor. O orada tek başına olduğunu sanarken de ağlayarak etrafta dolaşan Cha Ra-Ri onun şarkı söyleyişini işitiyor. Sevgilisi hayattayken birlikte Kang Han-Sol’u dinler ve severlermiş. Kang Han-Sol’un şarkı söyleyişi Cha Ra-Ri’ye iyi geliyor. Kang Han-Sol da ilk defa yanında biri varken şarkı söylemeye devam edebildiğinin farkına varıyor. İkili de birbirlerine farklı şekillerde iyi gelebildiklerini fark edince arkadaş oluyorlar. Bakalım bu arkadaşlık aşka dönüşüp Cha Ra-Ri’nin hayata tutunmasına vesile olabilecek mi?

Kim Woo Rin, Cha Ra-Ri’nin yakın dostu Jung Mi Kyung karakterine hayat veriyor. Se Jun Lim ise Kang Han-Sol’un yakın arkadaşı Ryu Ha Joon karakterini canlandırıyor.

Kadroda ayrıca Mi-Yeon Cho (Adult Trainee) ve Cha Gun gibi isimler mevcut.

Dizinin ilk 3 bölümünü izledim ve hoşuma gitti. Yüksek maliyetli olmayan, basit ama izlenesi bir iş. Merkez karakterleri sevdim. Bölüm sürelerinin çok kısa oluşu nedeniyle bölümler çabucak bitiveriyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here