0 yorum pirate 29 Aralık 2022 09:20

Disney Plus’ın Japonya yapımı yeni dizisi Gannibal, 28 Ekim’de çift bölümle başladı. 7 bölümden oluşacak olan sezon, haftada 1 bölüm şeklinde yayınlanmaya devam edecek ve 1 Şubat’ta tamamlanacak.

Bu da dünya genelinde Disney Plus’ta, ABD’de ise Hulu’da izleyici karşısına çıkan dizinin fragmanı:

Masaaki Ninomiya’nın aynı isimli çizgi roman serisinden uyarlanan dizinin yönetmenliğini Shinzô Katayama üstlenmiş. Tatsuya Iwakura ise dizinin yapımcısı konumunda. Takamasa Ôe ise senaristi.

Korku, gerilim, gizem ve aksiyon türlerini harmanlayan dizinin ilk bölümü 49, ikinci bölümü 33 dakika uzunluğunda.

Daigo Agawa (Yûya Yagira) isimli genç bir polis memuru, ücra bir yerde, dağlık bir alanda bulunan Kuge adındaki bir köye sürgün edilir. Daigo’nun köye gelişiyle birlikte hikayemiz başlar.

Yuki (Riho Yoshioka) isimli destekleyici karısı ve bir süredir konuşmayan Mashiro (Kokone Shimizu) isimli küçük kızı ile birlikte köye taşınan Daigo, köydeki yegane emniyet gücüdür. Kuge’de ondan önce görev yapmakta olan polis memuru ise gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuştur.

Sıradan halkın ana geçim kaynağı ormancılıktır Kuge’de. Bir de sıradan olmayan büyük bir aile yaşamaktadır ormanın derinliklerinde: Gotolar. Köyde herkes onlardan korkmaktadır.

Gotolar’ın öne çıkan genç üyesi Keisuke (Shô Kasamatsu), yanında diğer Gotolar ile birlikte Daigo’nun göreve başladığı ilk gün Daigo’nun kapısında belirir. Ormanda ayı saldırısına uğradığı düşünülen bir ceset bulunmuştur.

Çok geçmeden Daigo, köyde garip bir şeyler döndüğünden şüphelenmeye başlar. Görevini yapmak ve şüphelerinin üstüne gitmek istemektedir ama yalnızca tek bir kişidir ve koruması gereken bir ailesi vardır. Çok dikkatli bir şekilde hareket etmek zorundadır.

Kadroda ayrıca Mitsuko Baishô, Seiji Rokkaku, Takasugi Mahiro, Rairu Sugita, Mitsuo Yoshihara ve Kana Kita gibi isimler bulunmaktadır.

Dizinin yayınlanan 2 bölümünü izledim ve ilgi çekici buldum. Mekan, çekimler, atmosfer, fena yansıtılmamış. Bölüm sayısının çok olmaması da iyi olmuş. Bir şansı hak ediyor gibi görünüyor Gannibal.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here