6 yorum aytackara 17 Ekim 2022 08:55

Geçtiğimiz sezon sonunda 4 dizisi sona eren FOX, 2022-2023 dizi sezonu için 6 yeni projeye onay verdi. Bunların üçü komedi, üçü ise drama dizisi. Ayrıca yine iki tane animasyon komedi dizisi sipariş etmiş oldu. Dizilerin biri sonbaharda, diğerleri ise sezon ortasında ekrana gelecek.

Başlayalım bakalım:

1) Monarch

Yayın: 11 Eylül 2022, Pazar

Konu:

Texas’ta yaşayan ve Amerika’nın ilk country müzik ailesi olarak öne çıkan Roman ailesi yetenekleriyle olduğu kadar dürüstlükleriyle de tanınmaktadır. Ancak başarılarının temelinde bir yalan yatmaktadır ve bu zamana kadar başardıkları her şey tehlikeye girdiğinde ailenin reisi Nicky Roman duruma el koyar ve ailesini korumak için her şeyi göze alır.

12 bölümlük onay aldı. Melissa London Hilfers’ın hazırladığı müzikal drama türündeki dizi için özellikle country türünde orijinal müzikler ve cover parçalar hazırlandı. FOX Entertainment yapımını üstlendi.

Dizi, aslında 2021-2022 sezonunun dizisi olarak geçtiğimiz sezonun ortasında başlayacaktı. Ancak COVID-19 nedeniyle bu sezona ertelendi.

Kadro: Susan Sarandon, Trace Adkins, Anna Friel, Joshua Sasse, Beth Ditto, Meagan Holder, Mandy Barnett, Iñigo Pascual, Eva Amurri, Emma Milani

2)Accused

Yayın: Sezon Ortası

Konu:

Aynı adlı İngiliz dizisinin uyarlaması olarak ekrana gelecek. Suç antolojisini Homeland/24 dizilerinden Howard Gordon ve Alex Gansa ile birlikte David Shore (House MD, The Good Doctor) hazırlıyor.

Birbirinden farklı 15 hikayeyle, karakterle ve şehirle izleyicinin karşısına çıkacak dizide geri dönüşler eşliğinde ve sanıkların bakış açılarıyla ithaf edildikleri suçların perde arkası ve nasıl kendilerini mahkemede buldukları anlatılacak.

Kadro (geniş versiyon):

Margo Martindale, Molly Parker, Jack Davenport, Rachel Bilson, Michael Chiklis, Abigail Breslin, Megan Boone, Aaron Ashmore, Wendell Pierce, Malcolm-Jamal Warner, Karen LeBlanc, Reid Miller, August Maturo, Jill Hennessy, Oakes Fegley, Robert Wisdom, Whitney Cummings, Aisha Dee, Jean-Michel Le Gal, Stephanie Nogueras, Joshua Castille, Lauren Ridloff, Mary Lynn Rajskub, Baron Vaughn, Sean Kleier, Rhea Pearlman, Daphne Rubin-Vega

3) Alert

Yayın: Sezon Ortası

Konu: Philadelphia Polis Departmanı’nın kayıp kişiler birimini konu alan bir polisiye drama. Her bölümde Jason Grant ve Nikki Batista eşliğinde bir kayıp olayı anlatırken çiftin uzun zamandır kayıp oğlunu arayışı da sezona yayılır biçimde ekranda olacak.

John Eisendrath (The Blacklist) diziyi hazırlıyor, Jamie Foxx yönetici yapımcılar arasında. Sony Pictures Television ve Fox Entertainment yapımını üstleniyor.

Kadro: Dania Ramirez, Scott Caan, Adeola Role, Ryan Broussard, Graham Verchere

4) Animal Control

Yayın: Sezon Ortası

Konu:

Hayvan Kontrol’e bağlı bir grup çalışanın “Hayvanlar kolaydır, insanlar değildir,” gerçeği nedeniyle karışan hayatını konu alacak.

Kahkaha efektsiz iş yeri komedisinin yapımını Fox Entertainment üstleniyor. Bob Fisher, Rob Greenberg, Dan Sterling ve Tad Quill (The Moodys) hazırlıyor.

Kadro: Joel McHale

McHale, yozlaşmayı ortaya çıkartmak istediği için kovulan eski polis Frank’i canlandıracak. Alaycı ve huysuz olan Frank hayvanları anlama konusunda süper güce sahip gibi dursa da insanlar konusunda o kadar da başarılı değil.

5) Grimsburg

Yayın: Sezon Ortası

Alanında en iyilerinden birisi olan Dedektif Marvin Flute’nin halen çözemediği bir gizem vardır: Ailesi. Herkesin birkaç sırrının olduğu kasabasına dönen Flute, sevmeyi asla bırakmadığı eski eşiyle arasını düzeltmek için bütün ipuçlarının peşine düşecek. Daha önce tanıma zahmetinde bulunmadığı oğluyla zaman geçirmesi gerekse bile…

Catlan McClelland ve Matthew Schlissel’in hazırladığı dizide showrunner olarak Chadd Gindin (The Cleveland Show) görev alıyor. FOX’a bağlı Bento Box Entertainment yapımını üstleniyor.

Kadro (seslendirme): Jon Hamm

6) Krapopolis

Yayın: Sezon Ortası (27 Kasım’da özel gösterimle bir bölüm yayınlanacak)

Konu:

Animasyon komedi dizisinde insanlar, Tanrılar ve canavarlardan oluşan çatlak bir aile birbirlerini öldürmeden dünyanın ilk şehirlerinden birisini yönetmeye çalışacak. Dan Harmon (Rick and Morty) diziyi hazırlıyor, Fox Entertainment ise yapımını üstleniyor.

Dizi, 2021-2022 sezonunun öncesinde duyuruldu ve bu sezon yayına girecek. Şimdiden 2. sezon onayını aldı.

Kadro (seslendirme): Richard Ayoade, Matt Berry, Hannah Waddingham, Duncan Trussell, Dove Cameron, Tara Strong, Alanna Ubach, Stephanie Beatriz

**Konuklar:

Susan Sarandon, Will Forte, Michael Urie, Jane Lynch, Amber Stevens West, Yvette Nicole Brown, Dave Franco

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here