Cesur renklere yönelme eğiliminde olsanız bile, nötr renkler iç tasarımda önemli renklerdir. Ve nötr boya rengi seçimi söz konusu olduğunda gidilecek çok şey var.

Evlerimizde kullandığım en iyi nötr boya renklerinden birkaçını, neden onları çektiğimi ve bir odaya ne kattıklarını paylaşmak istedim. Aşağıdaki listeye çok farklı dört renk ekliyorum: beyaz, krem, açık pembe (görsel olarak nötr olarak okunur) ve siyah.

Eviniz için nötr bir boya rengine karar veriyorsanız, umarım bu yazı sizin için yararlı bir kaynak olur. Bu aynı zamanda gelecekteki tasarım projelerinize yer işareti koymak için harika bir gönderi olacaktır!

İşte evlerimizde kullandığım en iyi nötr boya renklerinden dördü…

1. Benjamin Moore’dan Beyaz Güvercin

Daha önceki evimizin oturma odasında Beyaz Güvercin kullandık. | Chelsey Werth’in fotoğrafı

Bu rengi kullandığım yerler: Şu anki evimizin bodrum katındaki aile odası ve önceki evimizin ana katı.

Bu, steril hissetmeyen keskin bir beyazdır. Sıcak bir renk ama çok fazla sarı tonu olmadığı için krem ​​gibi durmuyor. Tasarım trendleri daha sıcak renklere doğru ilerlerken, bu, kullanmak için harika bir klasik beyaz boya rengidir.

2. Benjamin Moore’dan Yelken Bezi

Bu rengi kullandığım yerler: Şu anki evimizin bodrum katındaki aile odası.

Biraz daha görsel ağırlığı olan hafif nötr bir renk arıyorsanız, Yelken Kumaşı sizin için renk olabilir. White Dove’dan bir adım daha kremsi olan sıcak bir renk. İki nötr arasındaki kontrastı vurgulamak istiyorsanız, benim bodrumdaki aile odamızda yaptığım gibi Yelken Bezi ve Beyaz Güvercini birlikte kullanabilirsiniz.

3. Farrow & Ball ile Sıva Ayarı

Bu rengi kullandığım yerler: Mevcut evimizin hem giriş yolundaki hem de misafir odasındaki döşeme.

Ayar Alçı, beyaz veya kremin ötesinde bir şey istiyorsanız kullanmak için harika bir renktir. fazla doymuş. Açık pembe olmasına rağmen nötr bir renk olarak görünür ve pek çok oda türü için çok yönlü bir seçenektir.

4. Benjamin Moore tarafından Ferforje

Evlerimizde Kullandığım En Sevdiğim 4 Nötr Boya Rengi |  Zeka ve Zevk
Önceki evimizin mutfaktaki dolaplarında Ferforje kullanmıştık. | Wing Ho için fotoğraf Domino

Bu rengi kullandığım yerler: Önceki evimizin mutfağındaki dolaplar.

Bu, tüm odayı boğmadan derinlik getiren güzel bir siyah-gri renktir. Bazen, gerçekten koyu bir siyah renk o kadar güçlü hissettirebilir ki, bir alandaki diğer tüm tasarım özelliklerine hakim olur. Ferforjenin gerçekten sevdiğim bir yumuşaklığı var.

Editörün Notu: Bu makale bağlı kuruluş bağlantıları içermektedir. Wit & Delight, işletmenin faaliyetlerini finanse etmek ve markalı içeriğe daha az bağımlı olmak için bir gelir kaynağı olarak bağlı kuruluş bağlantılarını kullanır. Wit & Delight, tüm ürün tavsiyelerinin arkasındadır. Bu bağlantılar veya sürecimiz hakkında hâlâ sorularınız mı var? Bize e-posta göndermekten çekinmeyin.

Kaynak :

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here