0 yorum pirate 08 Aralık 2022 08:19

Avustralya’da 2020 yılında kullanıma açılan dijital platform BINGE‘in Love Me‘nin ardından 2. orijinal dizisi olma özelliği taşıyan Colin From Accounts, 1 Aralık’ta 8 bölümden oluşan sezonuyla izleyici karşısına çıktı. Dizi, Yeni Zelanda’da ise TVNZ+ üzerinden izleyiciyle buluştu.

Colin from Accounts, romantik komedi türünde bir dizi. Patrick Brammall, dizinin yaratıcısı konumunda. Aynı zamanda başrolü paylaştığı Harriet Dyer ile birlikte kaleme almış senaryoyu. Dyer’ın ilk yazarlık ve yapımcılık tecrübesini yaşadığı dizinin yapımcı kadrosunda Dyer-Brammall ikilisine ek olarak Ian Collie, Rob Gibson, Alison Hurbert-Burns, Trent O’Donnell ve Brian Walsh gibi isimler bulunmakta. O’Donnell, Matthew Moore ile birlikte yönetmenlik görevini üstlenmiş ayrıca dizide.

Dizinin bölüm süreleri 25-32 dakika aralığında değişmekte.

Sıradan bir gün. Caddede karşıdan karşıya geçen bir kadın, yukarıdaki fotoğrafta gördüğümüz üzere muzip bir şekilde sağ göğsünü açıp gösteriyor yoldan geçen arabadaki tanımadığı bir adama tamamen spontane bir şekilde. Bu görüntü üzerine dikkati dağılan adam da yola çıkan bir köpeğe çarpıyor istemsizce. Gordon ve Ashley’nin tanışma hikayesi aynen bu şekilde yaşanıyor.

Kazanın ardından soluğu veterinerde alıyor ikilimiz. Orada iki seçenek sunuluyor bizimkilere: Ya yürüteç takılıp ilgili bir bakım altında yaşamına devam edecek ya da uyutulacak. İkisi de bir köpeğin bakımını üstlenecek durumda olmadıklarını belirtince uyutma seçeneğine yöneliyorlar. Ashley son anda vicdan yapıyor ve onun isteğiyle fikir değiştiriliyor. 12.000 dolar karşılığında bir operasyon ile yürüteç takılıyor köpeğe. Ashley ilk etapta köpeğin bakımını ve ücretin tamamını tek başına üstlenmeyi kabul etse de olaylar farklı bir şekilde gelişiyor ve üçlümüzü birbirine daha fazla bağlayan hikayemiz başlamış oluyor.

Dizimiz, ikilinin köpeğe verdiği isimden alıyor bu arada adını.

Glitch, No Activity, Upper Middle Bogan, Evil, Call Your Mother, The Moodys, Canal Road ve The Alice gibi çok sayıda diziden yakinen tanıdığımız Patrick Brammall, Gordon karakterine hayat veriyor. Flash Gordon çizgi romanını referans göstererek Flash lakabıyla anıldığını belirten Gordon, kafe/bar/restoran karışımı bir mekan işletiyor. Yalnız yaşıyor. Biraz sorumluluk bilincinden uzak, biraz da cimri olduğunu söylemek mümkün.

The InBetween, The Other Guy, American Auto, Janet King, No Activity ve Love Child gibi dizilerden aşina olduğumuz Harriet Dyer, Ashley karakterini canlandırıyor. Bir stajyer doktor (intörn) kendisi. Colin’i eve kabul etmeyen bir ev sahibi ve ev arkadaşı mevcut. Kısa bir süre önce sevgilisinden ayrılmış.

Underbelly: Vanishing Act ve Hyde & Seek dizilerinden anımsanabilecek Tai Hara, Ashley’nin eski sevgilisi James karakteriyle karşımıza çıkıyor. Ashley ile aynı hastanede çalışıyor.

Upper Middle Bogan, Playing for Keeps, Puberty Blues ve Dead Lucky gibi dizilerden tanıdığımız Annie Maynard, Colin ile ilgilenen veteriner Yvette karakterini canlandırıyor. Gordon ile birbirlerini tanımaktalar. Geçmişte aralarında bir şeyler yaşandığı hissediliyor.

Doctor Doctor, Camp ve The Kettering Incident dizilerinden hatırlanabilecek Genevieve Hegney ile Michael Logo ise Gordon’un mekanında çalışan Chiara ve Brett karakterleriyle karşımıza çıkıyorlar.

Kadroda ayrıca Emma Harvie (Frayed) ve Helen Thomson (Bad Mothers) gibi isimler mevcut. Harvie, Ashley’nin hastaneden Megan isimli bir stajyer doktor arkadaşı olarak karşımıza çıkarken Thomson’ı veterinerlikte çalışan Lynelle isimli bir resepsiyon görevlisi rolünde izliyoruz.

Dizinin ilk bölümünü izledim ve beğendim. Anlatımı ve oyuncu kadrosu hiç fena değil. Eğlenceli bir dizi olmuş.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here